از کشتی چه خبر |
تاریخ: 12:31 :: 2021/04/12
نام نویسنده: تحریریه
از طلای گلیج در بلغارستان تا کسب دو سهیمه المپیکی توسط محمدیان و یزدانی

رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا ـ قزاقستان با گرفتن سهیمه المپیک برای دو کشتی گیر مازندرانی به اتمام رسید همچنین کشتی گیر تنکابنی بر سکوی نخست رقابت‌های بین‌المللی جام دانکلوف بلغارستان ایستاد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رقابت‌های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا- قزاقستان با گرفتن سهیمه المپیک برای دو کشتی گیر مازندرانی به اتمام رسید همچنین کشتی گیر تنکابنی بر سکوی نخست رقابت‌های بین‌المللی جام دانکلوف بلغارستان ایستاد.

کشتی‌گیر تنکابنی بر سکوی نخست رقابت‌های بین‌المللی جام دانکلوف بلغارستان ایستاد. در وزن ۹۷ کیلوگرم این مسابقات، مجتبی گلیج در دیدار نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر خوتچویا از گرجستان را مغلوب کرد.

وی در دور دوم مقابل انگستروم از سوئد با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.

در این مرحله مقابل زوتان اوتیموف از بلغارستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد.

گلیج در دیدار فینال با نتیجه ۱۱ بر صفر مامد ابراگیموف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

** محمدحسین محمدیان به مدال طلا رسید/کسب سهمیه المپیک  توسط پسر شایسته ساروی

مسابقات کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا در شهر آلماتی قزاقستان برگزار شد و در وزن ۹۷ کیلوگرم محمدحسین محمدیان در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را مغلوب کرد. وی در مبارزه بعدی ضیا موحامت صفراف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۵ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در ۳۰ ثانیه ساتیوارت کادیان دارنده مدال نقره آسیا از هند را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و ضمن کسب سهمیه المپیک به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با توجه به حاضر نشدن ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک از ازبکستان به مدال طلا رسید.

** امیرمحمد یزدانی به مدال نقره رسید و المپیکی شد
در وزن ۶۵ کیلوگرم امیرمحمد یزدانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم محمد عبدالکریم از کویت را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد حاجی محمد علی کشتی‌گیر روسی الاصل از بحرین گذشت و ضمن کسب سهمیه المپیک راهی دیدار فینال شد. یزدانی در فینال با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ مغلوب ارنظر آکماتالیف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.

تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد کشورمان پس از حضور در رقابت‌های گزینشی در قزاقستان به ترتیب صبح و بامداد روزهای دوشنبه و چهارشنبه به کشور باز می‌گردند.

رقابت‌های گزینشی المپیک در قاره آسیا روزهای ۲۰ و ۲۲ فروردین ماه در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار شد و در پایان تیم‌های ایران در کشتی فرنگی توسط محمدرضا گرایی و محمدهادی ساروی در اوزان ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم صاحب ۲ سهمیه و در کشتی آزاد توسط امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمدحسین محمدیان در اوزان ۶۵، ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم صاحب سه سهمیه شدند.

به گزارش فارس؛ آزادکاران کشورمان نیز ساعت ۵۰ دقیقه بامداد روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه به کشور باز خواهند گشت.

پاسخی بگذارید