تعلل و مانع تراشی چاشنی انتخابات بزرگترین هیأت ورزشی در مازندران
تاریخ: ۲۲:۰۷ :: ۱۳۹۹/۱۱/۲۹
نام نویسنده: تحریریه
ناتوانی مدیرکل ورزش در مدیریت هیات فوتبال / حاشیه خودساخته رنگرز برای ورزش مازندران !

در حالی که دو ماه از اجرای روند قانونی برگزاری مجمع انتخاباتی هیات فوتبال مازندران می گذرد برخی حواشی سبب شده تا اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال مازندران با تعلل‌های بی‌دلیل مانع برگزاری انتخابات شده اند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،داستان انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران با این تعلل‌های تکراری به یک موضوع عجیب تبدیل شده و این وسط کسی پاسخگو این همه تعلل نیست.

نه اداره‌کل ورزش‌وجوانان عزمی برای برگزاری این انتخابات دارد و نه هیأت فوتبال دلش می‌خواهد که این انتخابات قبل از انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار گردد.

نکته جالب اینکه؛ سرانجام پس از کش‌وقوس‌های فراوان درباره برگزاری انتخابات هیأت فوتبال تهران، با موافقت اداره‌کل ورزش و جوانان استان تهران و فدراسیون فوتبال، قرار است انتخابات ریاست هیأت فوتبال پایتخت روز ۴ اسفند برگزار شود. این موضوع نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال طبق قول و وعده‌ای که داده بود، می‌خواهد انتخابات مجامع هیأت‌های استانی را پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال که دهم اسفندماه است برگزار کند.

اما در استان مازندران آن عزم و اراده از سوی اداره‌کل ورزش و هیأت فوتبال دیده نمی‌شود. در حالی که بیش از یک هفته است که تکلیف صلاحیت کاندیدا مشخص شد اما اداره‌کل و هیأت فوتبال قصد ارسال نامه به فدراسیون فوتبال را ندارند.

*دلیل این تعلل‌ها چیست!؟

اگر یک مقدار فنی‌تر، به موضوع تعلل‌های تکراری در روند اجرای انتخابات هیأت فوتبال دقت کنیم، متوجه موضوع اصلی تعلل‌ها خواهیم شد. هیأت فوتبال مازندران که در حال پایان دادن به یک عصر ۲۵ ساله است، منتظر است تا با همین سیستم در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کند. از طرفی نام رئیس فعلی هیأت فوتبال مازندران در لیست نایب رئیسی یکی از کاندیدای مورد حمایت وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال قرار دارد. بی‌شک کاندید مورد حمایت وزارت ورزش به رأی هیأت‌های استان‌ها نیاز دارد و قطعا در این انتخابات اداره‌کل ورزش و جوانان استان‌ها نیز مجبور به حمایت از گزینه‌ی وزارت‌ورزش هستند.

با کمی تفکر، متوجه خواهیم شد که علت تعلل در اجرای روند قانونی انتخابات هیأت فوتبال مازندران کم بی‌ربط به انتخابات فدراسیون فوتبال و کاندیدا بودن کیومرث هاشمی در این انتخابات نیست.

علت تأخیر انداختن‌های بی‌ربط هیأت فوتبال و عدم تمایل اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران، قطعا به دلیل حضور نماینده وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال و تمایل رئیس فعلی هیأت فوتبال مازندران به حضور در این انتخابات و دادن رأی به کیومرث هاشمی، یکی از اصلی‌ترین دلیل تعلل در اجرای روند قانونی انتخابات هیأت فوتبال مازندران است.

* ۸ نفر رد صلاحیت شدند

طبق اخبار رسیده، پنجشنبه ۲۳ بهمن نتیجه صلاحیت‌های ۱۸ کاندید هیأت فوتبال مازندران به اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران رسیده و ۱۰ نفر برای انتخابات هیأت فوتبال مازندران تایید شدند. اما متاسفانه بعد از گذشت تقریبا یک هفته، هنوز نامه معرفی این ۱۰ نفر از طریق اداره‌کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال به فدراسیون فوتبال ارسال نشده است.

فدراسیون فوتبال، بی‌صبرانه منتظر این نامه معرفی کاندیدای تأیید شده است تا زمان انتخابات هیأت فوتبال مازندران را مشخص کند. اما گویا تمایل فدراسیون فوتبال به برگزاری انتخابات هیأت فوتبال قبل از انتخابات فدراسیون، زیاد به مذاق اداره‌کل و هیات فوتبال خوش نمی آید.

حدود ۲ ماه از شروع نام‌نویسی تا به امروز می‌گذرد و هر دفعه تعلل‌های بی‌دلیل، مانع از اجرای قانونی روند برگزاری انتخابات هیأت فوتبال مازندران می‌شود و گویا این قصه سر دراز دارد و شاید تایید نشدن گزینه‌ی مد نظر هیأت فوتبال در بخش صلاحیت‌ها هم، کم بی‌دلیل در علت این تعلل‌ها نباشد!

* کی بود کی بود !؟

این وسط نکته عجیب و جالب توجه، پاس‌کاری هیأت فوتبال و اداره کل ورزش و جوانان مازندران هم در نوع خودش جالب توجه شده است. اداره کل ورزش و جوانان تقصیر این تعلل‌ها را برگردن کم‌کاری هیأت فوتبال می‌اندازد و گویا اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران، فراموش کرده که هیأت فوتبال زیر مجموعه خودش است. اینکه فدراسیون فوتبال مستقیم با هیأت فوتبال مازندران مکاتبات صورت می‌دهد و دبیر هیأت فوتبال، دبیر مجمع می‌باشد درست، ولی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران بعنوان نایب رئیس مجمع نباید نسبت به این موضوع حساس، کم توجه باشد.

این وسط اهداف هیأت فوتبال کاملا مشخص و گویا است، اما اداره‌کل ورزش و جوانان هم شاید از طریق وزارت ورزش مورد فشار قرار گرفته باشد تا با تعلل در برگزاری مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال مازندران بتواند به کیومرث هاشمی در انتخابات فدراسیون کمک کند حتی با یک رای بهروان !

بهروان به عنوان نایب رئیس پیشنهادی کیومرث‌هاشمی در انتخابات فدراسیون فوتبال است و قطعا با پیروزی کیومرث هاشمی در انتخابات فدراسیون فوتبال، ماجرای انتخابات هیأت فوتبال مازندران به کل تغییر خواهد کرد.

*جامعه فوتبال مازندران خواستار برگزاری هرچه زودتر انتخابات

اما فوتبال مازندران این روزها با چالش‌های زیادی رو به رو شده است و بحث عدم برگزاری انتخابات سبب شد تا سیستم برنامه‌ریزی هیأت فوتبال هم به کلی به هم بریزد. بی‌نظمی‌های عجیب و غریب در لیگ‌های مختلف، نرفتن داوران به مسابقات و استفاده از تماشاگران برای دیدارهای رسمی و سطح یک و حرفه‌ای استان به نوعی داد فوتبالی‌های مازندران را در آورده و حالا جامعه بزرگ فوتبال مازندران یکصدا خواستار برگزاری هرچه زودتر مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال مازندران هستند تا هرچه زودتر تکلیف رئیس جدید هیأت فوتبال مازندران مشخص شود تا وضع از اینی که هست بدتر نشود.

* لزوم ورود نمایندگان مجلس به بحث انتخابات هیأت فوتبال مازندران

در این شرایط حساس که صدای تمامی باشگاه‌ها، تیم ها، مربیان و بازیکنان نوجوان و جوان، بزرگسال و پیشکسوت در آمده، نیاز است نمایندگان مجلس استان مازندران برای رهایی هیأت فوتبال استان مازندران از بلاتکلیفی و برگزاری هرچه زودتر مجمع انتخاباتی هیأت فوتبال که جامعه آماری بالایی را در بر می‌گیرد ورود کنند تا اداره‌کل ورزش و جوانان مازندران و هیأت فوتبال با این تعلل‌های بی‌دلیل، ورزش استان مازندران را وارد چالش سخت نکنند.

به گزارش فارس؛ دوره چهار ساله غلامرضا بهروان بعنوان رئیس هیأت فوتبال مازندران ۹ بهمن ۱۳۹۹ به پایان رسیده است و هیأت بزرگ فوتبال مازندران که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین هیأت‌های ورزشی استان است همچنان بلاتکلیف است.

پاسخی بگذارید