مرتضی قربانی خبر داد :
تاریخ: ۱۲:۳۸ :: ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
نام نویسنده: تحریریه
ستارگان ساری نماینده ایران در کشتی ساحلی کارگری جهان در کشور ایتالیا

مدیرعامل باشگاه ستارگان ساری گفت : باشگاه کشتی ستارگان ساری بعنوان نماینده ایران در مسابقات کشتی ساحلی کارگری جهان در کشور ایتالیا حضور خواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مرتضی قربانی مدیرعامل باشگاه کشتی ستارگان ساری در گفتگویی با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری در خصوص آخرین وضعیت این باشگاه اظهار داشت: ما از سال ۱۳۹۰ وارد کشتی ایران شدیم و سعی کردیم پله‌کان ترقی را یکی پس از دیگری طی کنیم. توانستیم تجارب را به صورت سلسله مراتب کسب کنیم و به صورت کاملا حرفه‌ای و حساب‌شده با تشکیلات منسجم و منظم وارد لیگ برتر کشتی کشور بشویم.

قربانی افزود : ما در طول این سال‌ها از استعدادهای بالقوه استان مازندران استفاده کردیم. حاصل حضور چند سال اخیر باشگاه ستارگان در لیگ برتر کشتی، کسب چهار عنوان نایب قهرمانی در لیگ‌برتر کشتی ایران و یک عنوان سومی در لیگ‌برتر کشتی ایران و همچنین دو عنوان سومی در رقابت های جام باشگاه‌های جهان بود.

مدیرعامل باشگاه ستارگان ادامه داد : ما چهار بار در جام باشگاه‌های جهان حضور پیدا کردهایم که دو بار روی سکو رفتیم و عنوان کسب کردیم. یک سال در کشور اوکراین بعنوان نماینده کشور عزیزمان ایران در آن مسابقات به جایگاه پنجم جهان رسیدیم.

وی از اهدافش برای حضور در مسابقات کشتی گفت و بیان داشت: هدف ما از حضور در مسابقات این بود که هم توان فنی و هم توان مالی ورزش کشتی را سعی کنیم به نوبه خودمان افزایش دهیم. توان فنی یعنی اینکه بتوانیم یکسری از جوانان مستعد و آینده‌دار کشتی مازندران را به کشتی ایران معرفی کنیم.خوشبختانه در این مسیر موفقیت‌های زیادی را بدست آورده ایم.

قربانی افزود : کشتی‌گیران زیادی به سطح کشور معرفی شدند که یکی از این ورزشکاران می‌شود به محمد حسین محمدیان اشاره کرد. این ورزشکار مازندرانی در مسابقات مختلف از سال ۱۳۹۰ با ما همراه بودند. مثل ایشان کشتی گیران دیگری نیز بودند که از تیم ستارگان ساری به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند. حسن عبادی، عباس ابراهیم‌زاده کشتی‌گیران جوانی که به هر حال استفاده از این جوانان در لیگ برتریک نوع ریسک به حساب می‌آید. کشتی‌گیرانی که جوان هستند ولی باید به آنها اعتماد کرد.

کشتی‌گیر اسبق کشور در ادامه صحبت‌هایش بیان داشت: جامعه کشتی جامعه کم بضاعتی است. تنها راه درآمد سالانه کشتی‌گیران حضور در رقابت‌های لیگ کشتی است. جای دیگری منبع درآمد خاصی ندارند. این کشتی‌گیران نه کار مشخصی دارند و نه درآمد معینی دارند.حتی کشتی‌گیران بزرگ ما هم که در مسابقات مختلف عنوان کسب می‌کنند به این امید هستند که با کسب این مدال بتوانند در فصل جدید لیگ قرار داد بهتری امضا کنند.

وی ضمن گلایه از قرارداد کم بازیکنان کشتی، افزود : متاسفانه قرارداد کشتی گیران به نسبت رشته‌های توپی اصلا قابل قیاس نیست. کشتی علی‌رغم افتخارآفرینی های زیاد، در این زمینه از بسکتبال و والیبال هم فاصله دارد. ما سعی می‌کنیم به نوبه خودمان و در حد بضاعت با جذب اسپانسر به کشتی گیران کمک کنیم و منابع مالی تزریق کنیم.

قربانی بیان داشت: ما یک دهه از عمر فعالیت باشگاه‌مان میگذرد. این خیلی سخت است که یک باشگاه کشتی بتواند یک دهه به صورت مستمر در مسابقات لیگ کشتی کشور فعالیت داشته باشد. هیچ باشگاه کشتی‌ای در ایران سابقه حضور در مسابقات لیگ به اندازه باشگاه ستارگان ساری ندارد. حتی باشگاه بیمه‌رازی که پرافتخارترین باشگاه کشتی ایران است، سابقه حضورش در لیگ کشتی از ما کمتر است.

مدیرعامل باشگاه ستارگان ضمن تشکر از حسین زادگان استاندار مازندران، افزود : شخص استاندار مازندران در جذب اسپانسر کمک‌های زیادی به ما داشتند. با پیگیری‌هایی که صورت گرفت ما توانستیم با حمایت این اسپانسر در مسابقات شرکت کنیم. شاید اگر این موضوع اتفاق نمی‌افتاد ما اصلا نمی‌توانستیم در لیگ شرکت کنیم که از این بابت از شخص آقای استاندار بی‌نهایت سپاسگذاریم و خوشحالیم که یک استاندار ورزشی در راس استان قرار دارد.

این مسئول از اتفاقی بزرگ برای کشتی ایران و مازندران خبر داد و گفت : حضور ما در یک رشته ورزشی ساحلی، برای اولین بار در حال اتفاق افتادن است. طبق تفاهم نامه‌ای که با فدراسیون ورزش‌های کارگری داشتیم قرار بر این شد تا تیم ستارگان ساری بعنوان نماینده ایران در مسابقات کشتی ساحلی کارگری جهان در کشور ایتالیا شرکت کند.

قربانی افزود : صفرتاصد این موضوع بر عهده باشگاه ستارگان است و با توجه به استعدادها و امکاناتی که استان مازندران در زمینه ساحلی دارد، این موضوع انگیزه‌ای شد تا بعنوان نماینده ایران در مسابقات جهانی کشتی ساحلی ایتالیا حضور داشته باشیم.

وی در خصوص زمان اعزام تیم صحبت کرد و گفت: یک کاروان ۱۳۰ نفره از کشور ما برای شرکت در هفتمین دوره المپیاد بازی های کارگری جهان در کشور ایتالیا اعزام می شوند که یک تیم ۹ نفره برای کشتی ساحلی در این رقابت ها حضور پیدا خواهند کرد. این مسابقات قرار است خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار شود.

این کشتی گیر اسبق کشور از دغدغه‌اش در کشتی گفت و بیان داشت : دغدغه اصلی و مهمی که ما در ورزش کشتی داریم این است که هیچوقت مازندران نتوانست یک تیم منسجم و قوی در خور شأن استان مازندران در لیگ‌برتر داشته باشد و بلامنازع قهرمان شود. فقط در این همه ادوار و در ۲۰ سال گذشته یکبار تیم شهدای جویبار با کمک امام جمعه وقت، این موضوع را رقم زد ولی دیگر هیچوقت این اتفاق نیافتاد که ما کشتی‌گیران و قهرمانان مازندرانی را در یک تیم تحت عنوان مازندران داشته باشیم.

وی افزود : تمام تیم‌های لیگ‌برتری و تیم ملی از بازیکنان مازندران بهره می‌برند ولی استان مازندران خودش در چالش است. دلیلش هم این است که ما منابع مالی آنرا داریم ولی نمی‌توانیم جمع کنیم. شاید جاهایی کم‌کاری و کم‌لطفی صورت می‌گیرد و نمی‌خواهند در این زمینه موفق باشیم.

قربانی در پایان خواستار حمایت شد و گفت : همه باید پای‌کار بیایند و واقعا اگر دست به دست هم بدهیم می‌توانیم ظرفیت‌هایی را فراهم کنیم تا کشتی مازندران پرچمش در لیگ کشتی ایران بالا برود.

انتهای پیام/۸۶۰۵۹

پاسخی بگذارید