گفتگو ؛
تاریخ: ۹:۳۷ :: ۱۳۹۹/۱۰/۲۰
نام نویسنده: تحریریه
روزهای پرتلاطم پسر باد مازندران/مسؤولان صدایم را بشنوند

سیدمهران حسینی یکی از ورزشکاران مازندران است که از او به عنوان پسر باد مازندرانی یاد می‌شود واپسین شانس خود را برای رسیدن به جاکارتا در مسابقات بین المللی ۲۰۱۸ در ترکیه با پس زدن حریف رژیم غاصب از دست داد اما عقیده داد برای آرمان‌ها می‌توان مجددا تلاش کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،یک ورزشکار با هزاران هزار آرزو وارد دنیای ورزش می‌شود و در این مسیر تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرد تا بتواند سری از بین سرها درآورد؛ در این میان هم ورزشکاران ما ثابت کردند در کنار ورزش، مرام پهلوانی حرف اول را برای‌شان می‌زند این را هم ورزشکارانی که به خاطر دفاع از ارزش‌های خود، قید مدال‌های رنگی را در مسابقات ورزشی زدند ثابت کردند.

سیدمهران حسینی یکی از ورزشکاران استان مازندران است که از او به عنوان پسر باد مازندرانی یاد می‌شود وی دونده سرعتی است و واپسین شانس خود را برای رسیدن به جاکارتا در مسابقات بین‌المللی ۲۰۱۸ در ترکیه با پس زدن حریف رژیم غاصب از دست داد.

*قهرمانی که انصرافش به اندازه رسیدن به بازی‌های آسیایی و گرفتن مدال می‌ارزد

این ورزشکار پهلوان به دلیل حضور نمایندگان رژیم اشغالی برای دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم مظلوم فلسطین از رقابت با دوندگان این رژیم انصراف داد که شاید در نگاه نخست این اقدام وی را از رویاهایش دور کرد و آرزوهایش شاید به رویا مبدل شده باشد ولی در این باره می‌گوید؛ این اقدام به اندازه رسیدن به بازی‌های آسیایی و گرفتن مدال می‌ارزد.

این دونده که قهرمان ۱۰۰ متر ایران، دارنده طلای کارگران جهان سال ۹۷ و سریع‌ترین مرد ایران از او یاد می‌شود از روزهای سخت می‌گوید که در حال انجام دادن تمرینات با دلی پرامید امیدوار است با حمایت‌های مسؤولان بتواند پله پله موفقیت را یکی پس از دیگری بپیماید.

حسینی که وارد ۳۰ سالگی شده؛ اعتقاد دارد شانس زیادی برای دریافت سهمیه المپیک دارد.

 این جوان نیز همانند همه جوانان، رویاهایی دارد که نیاز است به خواسته‌هایش جامه عمل پوشانده شود و مهم‌ترین موضوع بحث اشتغال و آینده این جوان است.

وی در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، می‌گوید: در کنار ورزش مشکلات مالی و آینده  و نگرانی‌هایم سرجایش است که باید فکری به حالش شود.

*پسر باد مازندرانی و روزهای سخت تمرینات

حسینی اضافه می‌کند: این روزها تنها به تمرینات فکر می‌کنم و اینکه بتوانم سهمیه المپیک را دریافت کنم و زندگی وارد مسیر دیگری شود.

این ورزشکار مازندرانی که از کودکی وارد دنیای ورزش شده و اعتقاد دارد؛ برگردد به قبل بازهم همین رشته ورزشی را انتخاب می‌کند و ادامه می‌دهد؛ تمام خاطرات شیرینم به روزای برد و پیروی برمی‌گردد که هیچ‌گاه شیرینی آن روزها را فراموش نخواهم کرد و با پشتکار و تلاش امیدوارم آن روزها تکرار و تکرار شود.

اورنگ مستقیم رئیس هیأت دومیدانی مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس می‌گوید: ورزش دومیدانی از پایه‌های ورزش است و دلیل مهم بودنش هم این بوده که کاربرد بالایی دارد.

وی با بیان اینکه نسبت امکانات و ورزشکاران شناخته شده در این رشته ورزشی هیچ تناسبی وجود ندارد، اضافه می‌کند: امکانات لازم برای توسعه ورزش از جمله پرش ارتفاع، پیست و تشک ارتفاع نداریم.

رئیس هیأت دومیدانی مازندران بیان می‌کند: با وجود قهرمان ورزشی در این رشته اما مکانی مناسب وجود ندارد که باید در این زمینه تدبیری جدی شود.

مستقیم با اشاره به اینکه پیست شهید متقی ساری در حال از بین رفتن است، تصریح می‌کند: از شهرستان رامسر تا گلوگاه هیچ سالنی در زمینه ورزش دوومیدانی نداریم و امکانات به روز این رشته در استان وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه مهران حسینی دونده بزرگ جز نوادر رشته سرعت است، می‌گوید: قبل از مسابقات آسیایی جاکارتا در ترکیه به رژیم صهیونیستی شانس خود را از دست دادند ولی آنگونه که باید شناخته شده نیست و این ورزشکار در آستانه ۳۰ سالگی قرار دارد که با وجود داشتن ده‌ها مدال قهرمانی لازم باید صدای این جوان بشناسند و برایش کاری کنند.

پاسخی بگذارید