معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش
تاریخ: ۱۳:۲۳ :: ۱۳۹۹/۱۰/۱۵
نام نویسنده: تحریریه
علی نژاد: حضور بازنشسته‌ها ممنوع/ عدم حضور بازنشسته‌ها برای ریاست فوتبال نیاز به ابلاغ رسمی ندارد!

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش گفت: مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی-ورزشی هم با اساسنامه قبلی در کمال آرامش برگزار شد و جامعه فرهیخته پزشکی در فضایی آرام و دموکراتیک رای دادند.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مهدی علی نژاد درباره برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی- ورزشی با همان اساسنامه قبلی اظهار داشت: وزارت ورزش با نگاه تخصصی کردن این فدراسیون مصوبه‌ای را به هیات وزیران پیشنهاد داده بود که به تصویب هم رسید و قرار شد ترکیب مجامع برخی فدراسیون‌ها مانند پزشکی- ورزشی را وزارت ورزش تعیین کند. بعد از ابلاغ این مصوبه، کمیته تطبیق قوانین مجلس ایراد گرفت که ترکیب مجمع بخشی از اساسنامه است و جنس اساسنامه دارد. به همین دلیل وزارت ورزش نمی‌تواند ترکیب مجمع را تعیین کند و این موضوع باید در اختیار هیات وزیران باشد.

وی افزود: اکنون باید اساسنامه جدید فدراسیون‌ها به تایید شورای نگهبان برسد و پس از آن اگر دولت بپذیرد اساسنامه های جدیدی را تصویب کند، برای انجام شدن این امر گفت و گو و رایزنی شود اما احتمالا زمانبر خواهد بود زیرا نگاه دولت مدنظر قرار دادن اساسنامه تیپ است. مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی-ورزشی هم با اساسنامه قبلی در کمال آرامش برگزار شد و جامعه فرهیخته پزشکی در فضایی آرام و دموکراتیک رای دادند.

معاون توسعه ورزش حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: دکتر نوروزی هم برای چهار سال دیگر مسئولیت این فدراسیون را برعهده گرفت و برای وی آرزوی توفیق داریم.

وی درباره ملاک انتخاب مربیان، ورزشکاران و مدیران برای حضور در مجمع فدراسیون پزشکی- ورزشی گفت: این فدراسیون عمومی است و به همه فدراسیون ها سرویس می دهد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم از ورزشکاران رشته های المپیکی و غیرالمپیکی  خودمان در مجمع این فدراسیون استفاده کنیم. یکی از دارندگان مدال طلای المپیک ۲۰۱۶، زهرا نعمتی به عنوان یکی از ورزشکاران المپین و پاراالمپین انتخاب شدند. حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو  که یکی از بهترین سرمربیان ایران است، سلیمی یکی از بهترین داوران کاراته و دو باشگاه مردمی استقلال و پرسپولیس با هواداران ده ها میلیونی خود عضو این مجمع شدند و ترکیب مناسبی بود.

علی نژاد درباره انتظارهای وزارت ورزش از فدراسیون پزشکی- ورزشی گفت: کرونا یکی از مسائل اساسی است که این فدراسیون با آن مواجه شده. روز اولی که بحث این ویروس مطرح شد در دوران مدیریت دکتر خلیلیان به دستور وزیر، ستاد ملی کرونا در ورزش به سرعت شکل گرفت که تاکنون فعالیت های خیلی خوبی را با همراهی وزارت بهداشت انجام داده و اولویت آن هم سلامت ورزشکاران است. خوشبختانه با این اقدام ها هم سلامت حفظ شد و هم ورزش جریان پیدا کرد.

وی افزود: خیلی مهم است بتوانیم این مسیر را ادامه بدهیم. تاکید کردم نوروزی از تجارب خلیلیان و مسجدی در این حدود ۱۱ ماه استفاده کنند زیرا فرصتی برای بازگشت به عقب نداریم‌. موضوع دوپینگ هم همیشه مهم بوده و این فدراسیون که رئیسش دبیری نادو را هم به عهده دارد باید این امر را ویژه پیگیری کند.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: بحث خدمات رسانی به عموم ورزشکاران با توجه به اینکه آنها را موظف به داشتن بیمه ورزشی کرده ایم هم باید به شکل خوبی پیش برود. ضمن اینکه رسیدگی ویژه به ورزشکاران نخبه و تیم های ملی در آستانه رقابت های مهم و حساس المپیک جزو اولویت های این فدراسیون است. البته با توجه به اینکه دکتر نوروزی یک دوره ریاست فدراسیون را برعهده داشته ان شالله خیلی خوب این وظایف را انجام می دهند.

علی نژاد درباره اعتراض کمیته ملی المپیک به حضور نداشتن در مجمع فدراسیون فوتبال در فیفا و IOC توضیح داد: اجازه بدهید من وارد این بحث نشوم.

وی درباره اینکه آیا ممنوعیت حضور بازنشستگان در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال را به شکل رسمی و کتبی اعلام کرده است، گفت: نیازی به ابلاغ نیست زیرا من قانون را اعلام کردم. قانون هم روشن و برای تمام فدراسیون ها است و طبق آن روسای فدراسیون ها نمی توانند بازنشسته باشند. تمام فدراسیون ها نهاد عمومی غیردولتی هستند و در تعریف موقت فدراسیون فوتبال هم به این موضوع اشاره شده است‌. ریاست یک شغل است و نباید رئیس بازنشسته باشد.

معاون وزیر ورزش درباره زمان معرفی سرپرست فدراسیون دوچرخه سواری گفت:  به زودی سرپرست این فدراسیون منصوب می شود. ظرف امروز و فردا هم سرپرست فدراسیون پهلوانی و باستانی معرفی خواهد شد.

علی نژاد درباره آخرین وضعیت برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری و معرفی شدن سه سرپرست برای این فدراسیون عنوان کرد: درباره اتومبیلرانی هم منتظر تایید صلاحیت ها هستیم. مازیار ناظمی اولین سرپرست بود که برای ریاست ثبت نام کرد. دومین سرپرست هم به دلیل مشکلات شخصی استعفاء داد و در نهایت سومین سرپرست را منصوب کردیم.

وی درباره صحبت های خود با جعفر سمیعی در حاشیه مجمع فدراسیون پزشکی- ورزشی گفت: بحث خاصی نبود.

پاسخی بگذارید