چالش انتخاباتی دستگاه ورزش؛
تاریخ: 14:17 :: 2020/12/17
نام نویسنده: تحریریه
اداره کل ناتوان در برگزاری مجامع / آیا هیأت فوتبال به دنبال مهندسی انتخابات است؟

اداره کل ورزش و جوانان استان مازندران با حضور حسن رنگرز بعنوان مدیرکل جدید علی رغم وجود کرونا و لغو مسابقات و با وجود داشتن وقت مناسب، در برنامه ریزی و برگزاری انتخابات مجامع هیات های ورزشی بسیار ضعیف عمل کرده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،همانطور که در خبرها و گزارش‌های قبلی گفته بودیم، ورزش مازندران روزهای حساسی را سپری می‌کند و انتخابات بزرگی برای بهترین هیأت‌های ورزشی مازندران در این چندماه مانده تا پایان سال در پیش است.

اداره کل ورزش و جوانان استان با حضور حسن رنگرز به‌عنوان مدیرکل جدید با وجود کرونا و لغو مسابقات و با وجود داشتن وقت مناسب، در برنامه‌ریزی و برگزاری انتخابات مجامع هیأت‌های ورزشی بسیار ضعیف عمل کرده و برخی هیأت‌های ورزشی همچنان بلاتکلیف هستند و همچنان خبری از برگزاری مجامع انتخاباتی نیست.

چند روزی است که بحث فوتبال و انتخابات مهمش را مورد بررسی قرار داده‌ایم که متوجه برخی حاشیه‌ها شده‌ایم که گویا تعلل در اعلام فراخوان انتخابات این هیأت بزرگ، بی‌ربط به مهندسی انتخابات نیست.

حاشیه‌های عجیب و غریب که در این بین، اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران به‌جای خاتمه دادن به این حواشی، خود را پشت این حواشی قایم کرده و قصد ورود به آن را ندارد.

بعد درج گزارش روز گذشته با عنوان:  ( تعلل در اعلام فراخوان انتخابات هیأت فوتبال مازندران /علت پافشاری هیأت فوتبال بر عدم حضور بازنشسته‌ها چیست؟ ) در خبرگزاری فارس، نامه‌هایی به دست ما رسید که نشان از عزم جدی هیأت فوتبال مازندران برای مهندسی انتخابات را دارد.

اصرار و پافشاری هیأت فوتبال مازندران به حضور هیأت‌های شهرستانی‌ که شرایط لازم برای حضور در مجمع را ندارند، نکته عجیبی است که شائبه مهندسی انتخابات را بیشتر از قبل کرده است.

اخیرا نامه‌ای از سوی هیأت فوتبال زیراب به هیءت فوتبال استان مازندران ارسال شده که در این نامه، از هیأت استان خواستار حضور در مجمع انتخابات هیأت فوتبال استان است. نامه‌ای که کاملا گویاست، هیأت فوتبال استان مازندران قصد دارد، اشخاصی را وارد مجمع کند که در پایان به نفع خودش و شخص مورد نظر خودشان باشد.

*هیأت فوتبال در پی مهندسی انتخابات

اما از اصل و متن نامه‌ اجباری که بگذریم به موضوع جالبی بر می‌خوریم که نشان می‌دهد هیأت فوتبال مازندران در صورت اجرای آن، تخلف بزرگی را در زمینه برگزاری مجمع انتخاباتی صورت می‌دهد.

گویا هیأت فوتبال استان مازندران با تجربه‌ی دو سه ده‌ای هنوز از قوانین موجود اطلاعی ندارد. هیأت فوتبال زیراب، شهری زیر نظر شهرستان مرکز آن، پل‌سفید است و کسی عضو مجمع انتخاباتی می‌تواند باشد که رئیس هیأت شهرستان باشد نه شهر! به همین دلیل هیأت فوتبال زیراب تنها با همین یک دلیل به هیچ‌وجه نمی‌تواند در انتخابات هیأت فوتبال استان مازندران حضور داشته باشد.

این درحالی است که اگر اینگونه باشد و شهرستان زیراب بتواند با این ترفند تاکتیکیِ هیأت فوتبال مازندران، در انتخابات شرکت کند، استان مازندران ۱۵ شهر دیگر هم دارد که همین شرایط را دارند و اتفاقا فعال‌تر از هیأت فوتبال زیراب هم هستند

*چرا زیراب نمی تواند در مجمع انتخابات هیات فوتبال شرکت کند ؟

طبق اساسنامه و قوانین موجود در مجامع انتخاباتی هیأت‌های ورزشی، تنها شهرستان‌هایی با داشتن فرمانداری می‌توانند دارای هیأت مستقل و عضو مجمع باشند و در غیر این صورت این شهرها نمی‌توانند هیأت مستقل داشته باشند و حتی اجازه حضور در مجامع انتخاباتی را نخواهند داشت.

* سکوت عجیب اداره کل ورزش و جوانان

گویا اداره کل ورزش و جوانان مازندران که در طول این ماه‌ها نشان داد توانایی برگزاری مجامع انتخاباتی را ندارد، از موضوع به تعویق افتادن انتخابات هیأت‌های بزرگی چون تکواندو، والیبال، ورزش‌های رزمی و فوتبال بدش نمی آید. کرونا هم بهانه خوبی شد تا عدم برگزاری مجامع را بر گردن آن بیندازند اما عدم پاسخگویی در چرایی برگزاری روند قانونی برگزاری مجامع سوال بزرگی است که اداره کل ورزش و جوانان و شخص مدیرکل جوان این اداره باید پاسخگو باشد.

در هر صورت، رنگرز جوان در ماه‌های نخست حضورش با چالش‌های انتخاباتی رو به رو شده است و باید دید در برابر این تعلل‌ها و مهندسی‌های انتخاباتی چه واکنشی نشان خواهد داد !؟

پاسخی بگذارید