سرمربی مازندرانی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان
تاریخ: ۹:۵۱ :: ۱۳۹۹/۰۹/۱۷
نام نویسنده: تحریریه
رحمان رضایی: افرادی که قانون ۱۱+۵ را گذاشته‌اند با فوتبال آشنایی دارند؟

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان گفت: صحبت من در مورد این قانون ۵+۱۱ است. کدام مرجعی این قانون را گذاشته؟ آیا با فوتبال آشنایی دارند؟

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،رحمان رضایی پس از دیدار ذوب آهن و شهرخودرو اظهار داشت: در مورد بازی صحبتی ندارم. صحبت من در مورد این قانون ۱۱+۵ است. کدام مرجعی این قانون را گذاشته؟ آیا با فوتبال آشنایی دارند؟ می‌دانند فوتبال با چه «ت» ای نوشته می‌شود؟ آیا آن ها درک و شعوری از فوتبال دارند؟، حاضرم با آن ها بحث کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن افزود: چگونه آمده‌اند این قانون را وضع کرده‌اند. خیلی برایم جالب است که این قانون را گذاشته‌اند آنها چه می‌دانند تمرین چیست؟  اینها هیچ آشنایی با بازیکن، اردو، هتل رفتن و کنار هم بودن بازیکنان ندارند. آنها هیچ آشنایی با ناهار و شام خوردن بازیکنان و جلساتی که برگزار می‌شود، ندارند. آنها هیچ چیزی نمی‌‌دانند. باید آدم‌های فوتبالی اینها را وزن کنند. هیچکدام از اینها نمی‌دانند که یک هفته مربی با ۲۰ بازیکن کار می‌کند اگر تیم ۳۵ بازیکن هم داشته باشد نمی‌تواند با ۱۰-۱۵ تای دیگر با این شرایطی که وجود دارد کار کند.

رضایی گفت: از دیروز ظهر که ما ساعت ۳ بعدازظهر تمرین داشتیم بعد از تمرین تا امروز ظهر ۱۲ بازیکن‌مان که در اردو بودند و این هفته با ما کار کردند کرونا گرفتند. اینها اصلاً نمی‌فهمند فوتبال چیست. دلیل من این است که آنها چه می‌دانند یک بازیکن باید در ۴-۵ جلسه باقیمانده با مربی کار کند تا بداند تاکتیک چیست و مربی از او چه می‌خواهد. آنها در خانه‌شان نشسته‌اند و این قانون وضع کرده‌اند. هیچ درکی از فوتبال ندارند. متأسفم برای ورزش‌مان که عده‌ای غیر ورزشی برای آن تصمیم اینچنینی می‌گیرند.

وی اضافه کرد:‌ می‌گویند بازیکنی که در خانه است را روز بازی بیاور؛ از دیروز ۵ بعدازظهر تا ۹ صبح امروز ۱۲ بازیکن من مبتلا شده‌اند. اصلاً‌ به اردو هم نرفتیم برای اینکه حتی بازیکنانی هم که امروز بازی کردند مشکوک بودند. می‌خواهند تست راستی‌آزمایی انجام بدهند خنده‌دار است، بازی انجام شد چه تستی؟ برای چه کسی؟ اگر می‌خواستند تست بگیرند باید امروز صبح می‌آمدند. باید دیشب می‌آمدند که ما ۱۱ کرونایی داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن  تصریح کرد: من می‌خواهم جلوی اینها بنشینم و ببینم آیا می‌فهمند فوتبال با چه «ت»‌ایی نوشته می‌شود. واقعاً متأسفم که می‌گویند بازیکنانی که در خانه هستند را صدا بزنید، بیایند. براساس آن قانون ۱۱+۵ ممکن است در تیم چهار گلر منفی باشند. از ۱۲ تا چهار بازیکن دروازه‌بان باشند، اینها می‌دانند هر پستی باید چند بازیکن داشته باشد؟ آیا می‌دانند در یک تیم چند پست داریم و برای یک پست چند بازیکن باید باشد؟ از ۱۱+۵ اگر چهار نفر گلر باشند که در همه تیم‌ها هست آن وقت چه جوابی باید بدهیم و چه کسی باید بازی کند؟

رضایی افزود:‌ یک گلر بازی می‌کند، سه نفر آنها خارج هستند و یک نفر تعویضی می‌ماند. اینها فوتبال را نمی‌فهمند. جالب این است که باشگاه‌ها این قانون را قبول کرده‌اند. می‌توانند تجدیدنظر کنند. شجاعت داشته باشند بگویند ما اشتباه کردیم این قوانین را بد وضع کردیم. جسارتش را داشته باشند. روی اشتباه خودشان مصر هستند و می‌خواهند بازی دوباره انجام شود. این خیلی جای حرف دارد. واقعاً می‌توانم بگویم فقط متأسفم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: نماینده سازمان لیگ و فدراسیون می‌آید می‌گوید همه چیزهایی که می‌گویید درست است، ولی قوانین وضع شده، آیا این قوانین وحی مُنزل هستند که قابل تغییر نیست؟ قوانین باید بنا به مقتضیات زمان فرق کنند. قانون اساسی کشورها پس از یکی دو دهه تجدیدنظر و اصلاح می‌شوند ولی شما هشت ماه تا یکسال پیش این قانون را گذاشتید نمی‌توانید روی آن تجدیدنظر کنید؟ یا وقت‌شان را می‌گیرد، یا به آن فکر نمی‌کنند! برای کشور محکم‌تر از قانون اساسی هیچ چیز دیگری نیست.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن  افزود: چهار قانون وضع کردید، تجدیدنظر کنید و ببینید آیا اینها برای فوتبال ما مناسب هست؟ واقعاً مانده‌ام، اسمش را هم قانون گذاشتند و می‌گویند نمی‌توانیم کاری بکنیم.

پس از پایان صحبت‌های رحمان رضایی علی دادفر مدیر رسانه‌ای ذوب‌آهن برای ادای پاره‌ای توضیحات عنوان کرد: یک تبریک ویژه به زحمت‌کشانی که برنامه‌ریزی لیگ را انجام می‌دهند و تحت هر شرایطی و با هر امکانی مصرند و به صورت منظم برخی از بازی‌های لیگ را انجام می‌دهند و برخی را که به صلاح است لغو می‌کنند، عرض کنم به برگزارکنندگان  مسابقات لیگ تبریک می‌گویم که روح بازی جوانمردانه امروز رعایت شد، یک بازی کاملاً جوانمردانه را شاهد بودیم. یک تیم ۱۳ نفره که کاش رحمان رضایی خودش توضیح داده بود.

دادفر افزود:‌ دو بازیکنی که روی نیمکت تیم ما بودند تا دو روز پیش دوران قرنطینه کرونا را سپری می‌کردند حدود ۲۰ روز هم با ما تمرین نکردند. علی دشتی مصدوم بود، ۱۸ بازیکن کرونایی داشتیم و سه بازیکن ما هم در اردوی تیم ملی جوانان بودند با این شرایط بازی‌مان برگزار شد. از کسانی که زحمت می‌کشند و بازی‌ها را منظم برگزار می‌کنند، تشکر می‌کنم.

مدیر رسانه‌ای تیم ذوب آهن تصریح کرد: سؤال پرسیدند که آیا باشگاه ذوب‌آهن شکایت می‌کند ما همه کار کردیم نمی‌دانم چه اتفاقی دیگری باید بیفتد تا به حق و حقوق‌مان برسیم. ظاهراً‌ صحبت‌های باشگاه ذوب‌آهن غیرقانونی و غیرمستند است. اما کاری که دوستان انجام می‌دهند کاملاً قانونی است و ما ظاهراً راه را اشتباه می‌رویم.

پس از این اظهارات دادفر، سرمربی ذوب‌آهن در پاسخ به این سؤال که با وجود اشتباهات داوری و اتفاقات چند روز اخیر ادامه کار در مسابقات لیگ را چطور می‌بیند، گفت: همین‌طوری می‌بینم، فرقی نخواهد کرد و همین‌طور ادامه پیدا خواهد کرد. ظاهراً اینطور که پیش می‌رود قرار نیست فرقی کند.

رضایی در مورد اینکه تفاوت ذوب‌آهن با پیکان و پرسپولیس چیست که بازی‌های آنها لغو می‌شود، عنوان کرد: این را باید از مسئولان بپرسید.

سپس دادفر توضیح داد: نامه‌ای از فدراسیون فوتبال آمده برای راستی‌آزمایی تست کرونای بازیکنان ما، این اصلاً توهین به باشگاه ذوب آهن است به خاطر اینکه بر فرض مثال ما در مورد همه این ۱۸ نفر دروغ گفته باشیم ما که بازی کردیم و نتیجه را هم واگذار کردیم، چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ راستی‌آزمایی برای بازی مقابل پرسپولیس است؟ بازی که کادر فنی پرسپولیس اعلام کرده می‌خواهد یک بازی تدارکاتی داشته باشد. می‌خواهند مطمئن شوند ما کرونا نداریم بعد بازی تدارکاتی را برگزار کنند. اگر قرار بود راستی‌آزمایی انجام شود باید طی یکی دو روز گذشته انجام می‌شد و زمانی که ما اعلام کردیم کرونایی‌های‌مان رو به افزایش است. امیدوارم مسئولین باشگاه موضع مناسبی را در این مورد بگیرند ولی نامه‌ای که برای راستی‌آزمایی فرستادند توهین به باشگاه پرافتخار ذوب‌آهن است. اگر قرار بود در مورد کرونایی‌های‌مان دروغ بگوییم، امروز با ۱۳-۱۴ نفر بازی نمی‌کردیم.

پاسخی بگذارید