جستجو و نجات برای یافتن کوهنورد اصفهانی
تاریخ: ۱۵:۱۶ :: ۱۳۹۹/۰۹/۰۹
نام نویسنده: تحریریه
شرایط بد آب و هوایی مانع از امداد رسانی به کوهنورد مفقودی در دماوند +عکس

شرایط بد آب و هوایی دماوند باعث شده تلاش تیم های جستجو و نجات برای یافتن کوهنورد اصفهانی در قله دماوند ادامه داشته باشد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،دوشنبه هفته گذشته یک کوهنورد جوان (تقریبا ۲۷ ساله) اهل استان اصفهان با یکی از دوستانش اقدام صعود به قله دماوند کرد. این کوهنورد همراه با دوستش به منطقه جنوبی دماوند وارد شده و دوست این کوهنورد اصفهانی او را تا گوسفندسرا همراهی  کرده  و پس  از آن این کوهنورد به صورت انفرادی اقدام به ادامه مسیر تا رسیدن به بارگاه سوم می‌کنند.

پس از دو روز که از برگشت او خبری نشد، تیم‌های امداد و نجات به منطقه رفته و از روز پنج‌شنبه گروه‌های نجات مستقر شدند. متاسفانه تیم‌های امداد و نجات در روز پنج‌شنبه هیچ اثری خاصی از این کوهنورد یافت نمی‌کنند و فقط جای پای او را در قسمتی از مسیر می‌یابند، اما به دلیل بارش برف زیاد اثر جای پا از یک جایی به بعد قطع می‌شود.

امروز  صبح (یکشنبه) بازهم تیم های امداد و نجات دست به کار شده و از ساعت پنج صبح از بارگاه سوم به سمت قله برای یافتن این کوهنورد مفقودی اقدام به صعود کردند.  به دلیل شرایط بد آب و هوایی‌کار امدادگران بسیار سخت شده است و بارش برف و هوای مه آلود باعث شده جستجوی زمینی به سختی انجام شود و امکان امداد هوایی هم، همچنان وجود نداشته باشد.

از این حادثه هفت روز گذشته و امداد گران حتی با تلاش بسیار زیاد نتوانستند اثری از این کوهنورد مفقودی یافت کنند.

عکس صبح امروز از وضعیت قله دماوند در ارتفاع ۳ هزار متری

روز گذشته (شنبه) تیم های نجات در ساعت ۱۶:۳۰ به بارگاه سوم رسیده و متاسفانه خبری از کوهنورد مفقودی یافت نکردند. برخی وسایل کوچک مانند کاور کرامپون، کاور هارنس ، ظرف غذا و کلنگ کوهنوردی در این بارگاه پیدا شده اما کوله سنگین، زیر اندار و چادر این کوهنورد موجود نبوده و جستجو گران گمانه زنی می‌کنند که این کوهنورد اصفهانی از پناهگاه به سمت قله به قصد کمپ زدن حرکت کرده است.

در جدیدترین اخبار کسب شده توسط خبرنگار ایسنا مشخص شد که تیم های اعزامی تا ارتفاع ۵ هزار متری جستجو را ادامه دادند اما متاسفانه به دلیل شرایط آب و هوایی ادامه صعود برای تیم های امداد و نجات میسر نبوده و پایان عملیات اعلام شده و تیم های جستجو در حال بازگشت به بارگاه هستند.

تیم های نجات تلاش خود را ادامه خواهند داد و باید دید که چه زمانی هوا شرایط مساعدی پیدا خواهد کرد تا تیم های نجات دست به کار شوند.

پاسخی بگذارید