مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری مازندران خبر داد
تاریخ: 20:53 :: 2020/11/09
نام نویسنده: تحریریه
پرداخت ۱٫۴ میلیارد تومان از حقوق معوقه ناجیان غریق مازندران/پیگیری برای پرداخت یک‌میلیارد باقیمانده ادامه دارد !

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران گفت: حقوق یک ماه ناجیان غریق به مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان به حساب‌شان واریز شده است و برای پرداخت حقوق یک ماه باقیمانده نیز در حال تلاش هستیم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی رجبی وندچالی در گفت‌وگویی در خصوص آخرین اقدامات در خصوص پرداخت حقوق معوقه ناجیان غریق مازندران، اظهار کرد: از چهار ماه فعالیت ناجیان غریق استان، حقوق دو ماه به آن‌ها پرداخت شده بود و حقوق دو ماه دیگر آن‌ها جزو مطالبات آن‌ها قرار گرفته بود.

وی با بیان اینکه ناجیان غریق استان مازندران طی این مدت زحمت فراوانی کشیدند و بابت تاخیر در پرداخت پوزش می‌طلبیم؛ افزود: تاخیر در پرداخت حقوق معوقه ناجیان به این دلیل است که کشور اعتباراتی برای سواحل دریا نمی‌گذارد، چرا که طرح دریا تنها در ۵ استان کشور اجرا می‌شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، خاطرنشان کرد: برای حقوق ناجیان غریق در استان‌های شمالی، اعتباری وجود ندارد و ما باید با مراجعه متعدد به تهران و پیگیری‌های مستمر، اعتباری را بابت حقوق و دستمزد ناجیان بگیریم.

رجبی وندچالی ادامه داد: در میان این استان‌ها، بیشترین ساحل را استان مازندران دارد و حداقل ما ۱٫۵ میلیارد تا ۲ میلیارد تومان ماهانه اعتبار نیاز داریم تا از ناجیان پشتیبانی و حقوق آن‌ها را پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: ما در سواحل استان مازندران نزدیک به ۹۵۰ ناجی غریق استفاده می‌کنیم و حقوق و پشتیبانی از این تعداد افراد مشغول به فعالیت، اعتبار و پول لازم دارد و چون اعتباراتی برای این موضوع در سطح ملی دیده نشده، لذا از زمانی که مصوب گرفته می‌شود تا زمان پرداخت، زمان زیادی را می‌برد که مشکلاتی از این دست رخ می‌دهد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده، حقوق یک ماه ناجیان غریق به مبلغ یک میلیارد و ۳۸۰ میلیون تومان به حساب‌شان واریز شده است و برای پرداخت حقوق یک ماه باقیمانده نیز در حال تلاش هستیم.

رجبی وندچالی در پاسخ به میزان طلب ناجیان غریق استان، اعلام کرد: مجموع مطالبات ناجیان بابت حقوق دوماه فعالیت، نزدیک به ۲٫۵ میلیارد تومان است که نزدیک به ۱٫۵ میلیارد تومان از این بدهی را پرداخت کردیم و یک میلیارد باقیمانده نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

وی متذکر شد:  طی سال جاری، به طور میانگین در دو ماه ۴۵۰ نفر و در دو ماه دیگر ۷۵۰ نفر از ناجیان غریق را به کارگیری کردیم و طی این مدت چهار ماهه، نزدیک به ۵۴۰ نفر نجات پیدا کردند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مازندران، یادآور شد: در حال برنامه‌ریزی برای حل مشکل تخصیص بودجه به ناجیان غریق هستیم که هم برای طرح دریا سال آینده از همین حالا برنامه‌ریزی کنیم و هم دنبال اعتبارش باشیم تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

به گفته رجبی وندچالی، طی سال جاری نزدیک به ۵ میلیارد تومان حقوق به ناجیان غریق مازندران پرداخت شده است.

پاسخی بگذارید