قلم: کمال نادری امیری
تاریخ: ۹:۵۵ :: ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
نام نویسنده: فرزانه حسنی
لطمه های جبران ناپذیر کرونا در ورزش

فرصتی پیدا کردیم تا مقاله ای از اقای کمال نادری امیری مدیریت سالن ورزشی آکادمی نادری شهرستان بهشهر بخوانیم؛ خواندن این مقاله را از دست ندهید.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در سال ۲۰۲۰ بزرگ ترین وظیفه ورزش، ایجاد سلامتی و حفظ تعادل بین زندگی های ایستا و ماشینی امروز با سالم زندگی کردن است.

هر چند اگر ورزش همگانی را در جامعه درختی فرض کنیم، این درخت بدون شک میوه ای خواهد داشت که میوه ورزش، قهرمانی می باشد.

شایان ذکر است نزدیک به یک سال و اندی کره زمین درگیر بیماری جدید و ناشناخته ای تحت عنوان کووید ۱۹ یا کرونا ویروس شده که تقریبا کل دنیا را درگیر خود کرده است.

گفتنی است لطمه های جبران ناپذیر این ویروس بر بدنه جوامع از جمله مدرن و سنتی وارد شده است که در مجموع این تغییرات ورزش از جمله مقوله هایی بوده که بیشترین آسیب را دیده است.

مشکلاتی مثل بسته شدن اماکن ورزشی؛ لغو شدن مسابقات؛ حتی به تعویق افتادن رویداد بی نظیری مثل المپیک؛
بیمار شدن ورزشکار؛ خسارات مالی وارد شده به مسابقات و لیگهای مختلف؛
به پایان رسیدن سن قهرمانی یک ورزشکار؛ عدم تامین بودجه و انواع بازیکنان رشته های مختلف گوشه کوچکی از جمله مشکلات به بار آمده از این ویروس منحوس است.

بنده به عنوان کسی که سالها در میادین ورزش میکند و تجربیات خود را در قالب کلاسهای ورزشی به دوستانم انتقال می دهم باید اعتراف کنم که بدون هیچ اغراقی، بزرگ‌ ترین لطمه ورزشی در چند سال اخیر در مقیاس جهانی به بسیاری از رشته ها وارد شد؛ فاکتورهای قابل توجهی همانند؛ ضرر مالی ورزشکار، باشگاه دار، مدیر عامل تیم، رییس لیگ و کل بدنه ورزش؛ بالا رفتن سن ورزشکار؛ بیرون آمدن از حالت آمادگی مسابقات؛ از بین رفتن انگیزه و روحیه برای بازگشت و احیای دوباره شرایط؛ که به راحتی نمی توان از آن عبور کرد.

فلذا ما ناگزیر هستیم به همین منوال پیش برویم چرا که سلامتی خود و عزیزانمان را در اولویت قرار بدهیم.

شایان ذکر است قشر جوان که هنوز آینده روشنی جلوی روی خود دارد با امید و انگیزه در محیط های مناسب ورزش کنند تا به روال عادی برگردیم.

کل جامعه مثل یک خانواده بزرگ دست به دست با همکاری سعی بر رعایت امور مربوط به بهبودی شرایط داشته تا از این اوضاع عبور کنیم و انشالله با یاری خداوند متعال به بهترین روزهای زندگیمان برگردیم و در جاده سلامتی و موفقیت به سمت آینده ای روشن قدم بگذاریم.

قلم: کمال نادری امیری

پاسخی بگذارید