مدیرکل ورزش مازندران؛
تاریخ: ۱۱:۱۳ :: ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
نام نویسنده: تحریریه
رنگرز : ورزش زبان بین المللی جوامع /اجرای بیش ۶۰۰ برنامه هفته تربیت‌بدنی و ورزش در مازندران

ویژه برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش صبح روز یکشنبه با حضور مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و مسئولان ستادی و شهرستانی در ساری آغاز شد .

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،به مناسبت فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش، برنامه ورزش صبحگاهی کارکنان و ورزشکاران بهمراه ویژه برنامه های مختلف مانند رژه موتورسواران، دوچرخه سواری و ورزش های باستانی در محوطه اداره کل ورزش و جوانان مازندران برگزار شد.

دکتر رنگرز در حاشیه این برنامه، با تبریک فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش به کارکنان خدوم و زحمتکش دستگاه ورزش و جوانان مازندران، ورزش را زبان بین المللی میان جوامع مختلف دانست و گفت : امیدوارم با پایان یافتن بحران شیوع کرونا ، شاهد بازگشایی و رونق مجدد ورزش در این استان ورزشی باشیم.
وی جمعیت جوان استان را مورد تاکید قرار داد و افزود؛ در سالی که منتهی به المپیک است باید از تلاش های صورت گرفته ورزشکاران استان در کسب سهمیه قدردانی نمائیم و آرزمندم شاهد موفقیت و کسب مدالهای ارزشمند توسط این ورزشکاران باشیم.
دکتر رنگرز توسعه ورزش همگانی را از برنامه های مهم ورزش و جوانان استان دانست و بیان داشت؛ باید برنامه ریزی ها به سمتی سوق داده شود که در حوزه ورزش همگانی نیز مردم دسترسی آسانی به امکانات عمومی ورزشی داشته باشند و توسعه همه جانبه ورزش در دستور کار است.
در پایان این برنامه فرهنگ ساز ، هدایایی به قید قرعه به تعدادی از همکاران شرکت کننده اهدا شد.
حضور مدیران دستگاه ورزش و جوانان در هنرستان تربیت بدنی
دکتر رنگرز سپس با همراهی معاونین و مسئولان اداره کل ورزش و جوانان به هنرستان تربیت بدنی ستارگان شمال رفت و زنگ ورزش را در این هنرستان بصدا در آورد.
وی در جمع ورزشکاران و محصلان رشته تربیت بدنی در این هنرستان گفت : اجرای چنین برنامه هایی با توجه به فقر حرکتی موجود در جامعه، موجب ایجاد انگیزه و نشاط و سلامتی در بین احاد مردم می شود .
مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره باینکه مازندران یک سوم مدال طلای المپیک را کسب کرد و از استعدادهای ناب در این حوزه برخوردار است اظهار داشت؛ این استان در رشته های مختلفی فعال است و درصدد افزایش سرانه ورزشی برای گسترش بیش از پیش ورزش در همه ی لایه های مختلف جامعه هستیم.
ادای احترام به مقام شهدا
ادای احترام به شهدای شهر فرح آباد شهرستان ساری یکی دیگر از ویژه برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در مرکز استان بود .
دکتر رنگرز با همراهی معاونین و مسئولان شهرستانی و محلی، با حضور در گلزار شهدای شهر فرح آباد واقع در شمال شهرستان ساری، به مقام شامخ شهدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ادای احترام کرد.
وی در بازدید از سالن ورزشی در حال احداث این شهر در جریان مشکلات و معضلات تکمیل این پروژه ورزشی قرار گرفت و قول مساعد داد پیگیری لازم را برای تسریع در تکمیل این سالن چند منظوره ورزشی انجام دهد.
اجرای بیش ۶۰۰ برنامه هفته تربیت‌بدنی و ورزش در مازندران

حسن رنگرز امروز در گفت وگویی با اشاره به اجرای برنامه‌های مهم و متنوع در هفته تربیت بدنی و ورزش در  سطح استان اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی ورزشی در هفته تربیت بدنی و ورزش در مازندران برگزار می‌شود.

وی گفت: این برنامه‌های فرهنگی و ورزشی با مشارکت ادارات کل، ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها، هیات‌های ورزشی استان و شهرستان‌ها و سازمان بسیج ورزشکاران برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در ادامه افزود: در اولین روز از هفته تربیت بدنی و ورزش حرکات و نرمش و ورزش صبحگاهی با حضور کارکنان اداره کل در محوطه ادراه کل اشاره کرد و ادامه داد: بازدید از هنرستان غیردولتی تربیت بدنی ستارگان شمال ساری، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای فرح آباد، ارتباط زنده از طریق ویدئو کنفرانس با روسا ادارات ورزش و جوانان و کانون بسیج ورزشکاران شهرستان‌ها از دیگر برنامه های مهم در اولین روز هفته تربیت بدنی و ورزش بود.

وی همچنین دیدار با همکاران، نشست با روسای هیات های ورزشی استان، نشست مشترک با فرمانده سپاه استان و مدیرکل بنیاد شهید شهید اشاره کرد و گفت: رژه موتورسواران، اسکیت سواران و رالی خانوادگی از دیگر برنامه مهم هفته تربیت بدنی ورزش در سطح استان است.

رنگرز از افتتاح چند پروژه ورزشی در استان خبر داد و افزود: سالن ورزشی صدر سادت شهر، سالن ورزشی سنگتراشان ساری، سالن تخصصی شمشیربازی سوادکوه و خانه ووشو قائم شهر نیز در هفته تربیت بدنی و ورزش با حضور مسؤولان استانی، شهرستانی افتتاح می‌شود.

وی دیدار با خانواده معظم شهدا، شهدای مدافع حرم، امنیت و سلامت در این ایام اشاره کرد و ادامه داد: اهدای مدال به قهرمانان و خانواده ورزشکار شهید از دیگر برنامه مهم در این هفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در پایان با بیان اینکه ویروس منحوس کرونا هر چه زودتر ریشه کن شود، خاطرنشان کرد: در صورت برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه  روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها سخنران پیش خطبه خواهند کرد.

بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان استان همچنین سخنران پیش خطبه نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان ساری این هفته جاری هستند.

پاسخی بگذارید