وزیر ورزش و جوانان
تاریخ: ۱۱:۲۵ :: ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
نام نویسنده: تحریریه
سلطانی‌فر: گردشگری ورزشی به افزایش درآمد ارزی کمک می‌کند

وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضای تفاهمنامه با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در مراسم امضای تفاهمنامه با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: امیدواریم با همراهی همه مردم بتوانیم هر چه سریعتر بساط ویروس منحوس را بچینیم تا فعالیت‌های اقتصادی مانند قبل دنبال شود.

وی افزود: ۵ سال قبل خدمت آقای گودرزی بودیم و سند اولیه به امضا رسید. فکر می‌کنم در هر ۲ وزارتخانه مدیران به بلوغ خوبی رسیدند و از این عرصه‌ها برای رشد و توسعه کشور استفاده می‌کنند. هم عدد و رقمی که در بخش گردشگری ورزشی و هم درآمدهایی که کشورها به دست می‌آورند، شرایط مناسبی را فراهم می‌کند تا با این همکاری به رشد درآمدهای ارزی و ایجاد اشتغال کمک کنیم.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: رویدادهای ورزشی بزرگ مانند المپیک در سطح جهان میلیون‌ها گردشگر را به محل میزبان می‌کشاند. بعد از المپیک، جام جهانی فوتبال است که میلیون‌ها نفر به کشور میزبان سفر می‌کنند. لیگ‌های مهم فوتبال، رویدادهای قاره‌ای و … از دیگر مسابقاتی هستند که زمینه حضور گردشگر ورزشی را فراهم می‌کنند. تلاش ما هم این بوده در مناسبت‌های مختلف با وجود برخی ملاحظات میزبانی بگیریم.

وی عنوان کرد: بسیاری از رشته‌های سالنی را می‌توانیم میزبانی بگیریم. در رویدادهای میدانی هم این امکان هست. تا پیروزی انقلاب ۲ استادیوم بزرگ بیشتر نداشتیم اما خوشبختانه بعد از انقلاب در دوره های مختلف، علاوه بر آزادی و تختی، استادیوم نقش جهان، یادگار امام، اهواز، شیراز، مشهد و … ساخته شد. در کنار آنها، ما شاهد رقابت‌های بومی و محلی هم بودیم که مورد استقبال گردشگران خارجی بوده است. شرایط خوبی به وجود آمده که می‌توان در آینده مسابقات رالی و سایر رشته‌ها در کویر را میزبانی کنیم.

پاسخی بگذارید