قابل توجه حسن رنگرز مدیرکل ورزش مازندران؛
تاریخ: ۱۲:۱۵ :: ۱۳۹۹/۰۷/۰۹
نام نویسنده: تحریریه
لزوم خانه تکانی در برخی هیات های ورزشی / از بازنشستگان نباید استفاده شود!

در اساسنامه برخی فدراسیون ها ایراداتی وجود دارد که با نظر شورای نگهبان نیز برخی اصلاحات بزودی اعمال می شود، باید شاهد وحدت رویه در تمامی فدراسیون ها و هیات های استانی باشیم و عدم استفاده از بازنشستگان یک تکلیف است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،مستجاب الدعوه، مسئول امور مجامع وزارت ورزش و جوانان در حاشیه سفر به بندرعباس و شرکت در مجمع انتخاباتی هیات ناجت غریق: طبق بخشنامه ای که از طرف دیوان محاسبات کشور به تمامی زیر مجموعه های دولت ابلاغ شده است و با دستور وزیر ورزش و جوانان به فدراسیون ها و اداره کل های تابعه نیز در سه بند قانونی که در آن رأی به وحدت رویه دیوان محاسبات وجود دارد هیات های استانی شغل محسوب نمی شود.  اما چون روسای هیات ها و اعضای هیات رئیسه اسناد مالی امضا می کنند باید از حضور افراد بازنشسته خودداری شود.
طبق ضوابط تا زمان اتمام فعالیت هیات های استانی یک رئیس بازنشسته می تواند به فعالیتش ادامه دهد اما در صورت انتخابات جدید دیگر نمی تواند کاندیدا شود.
تنها افراد جانباز بالای ۵۰ درصد، فرزندان شهید یا افراد با بالای سه سال اسارت از برخی مجوزات بهره مند می شوند.
از ظرفیت بازنشستگان در هیچ فدراسیون و هیات استانی در پست های اجرایی نباید استفاده شود.
در اساسنامه برخی فدراسیون ها ایراداتی وجود دارد که با نظر شورای نگهبان نیز برخی اصلاحات بزودی اعمال می شود، باید شاهد وحدت رویه در تمامی فدراسیون ها و هیات های استانی باشیم و عدم استفاده از بازنشستگان یک تکلیف است.

این صحبت ها در حالی گفته می شود که اکنون در ثبت نام انتخابات هیات فوتبال استان هرمزگان اسامی تعدادی از افراد بازنشسته به چشم می آید و از طرفی نبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال کشورمان دوم مهرماه در نامه ای به مدیرکل امور مشترک فدراسیون ها در خصوص فعالیت بازنشستگان به صراحت اعلام کرده ۳۵ سال را حداقل و ۷۰ سال را حداکثر سن ثبت نام دانسته و بکارگیری بازنشستگان را بلامانع دانسته است!

در استان مازندران هم هنوز هستند افرادی که سال‌هاست در ادارات ورزش و هیات‌های مهم و بزرگ ورزشی حضور دارند و قصد دل کندن از میز خودشان را ندارند و باید دید آیا حسن رنگرز این توانایی را دارد که بتواند این روسا را از کار برکنار کند یا خیر !؟ برخی ادارات و هیات های بزرگ ما بدلیل حضور چند دهه ای یک رئیس، دچار روزمرگی شده اند و نیاز به تغییر و تحول اساسی دارند.

 

منبع: ایسنا

پاسخی بگذارید