بررسی عملکرد لژیونرها|
تاریخ: 10:42 :: 2020/09/01
نام نویسنده: تحریریه
صیادمنش از استقلال تا فنرباغچه/ناکامی مهاجم بااستعداد در ترکیه

در گزارش امروز در مورد عملکرد لژیونرها سراغ اللهیار صیادمنش رفته ایم و به بررسی عملکرد بازیکن عضو باشگاه فنرباغچه در لیگ ترکیه پرداخته ایم.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،اللهیار صیادمنش، استعداد فوتبال مازندرانی است که فوتبال حرفه اش را با باشگاه سایپا آغاز کرد، او در سال ۲۰۱۷ از تیم پدیده ساری به سایپا آمد. در آن زمان صیادمنش به تیم ملی نوجوان دعوت می شد اما نتوانست از تیم جوانان سایپا به تیم بزرگسالان راه پیدا کند.

* تلاش ناکام برای حضور در تیم اول سایپا

درخشش صیادمنش در سال ۲۰۱۷ به همراه تیم ملی زیر ۱۷ ساله ایران آغاز شد. او در رقابت های جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال خوش درخشید و برای خودش در فوتبال ایران شهرتی دست و پا کرد.

*درخشش با تیم ملی در جام جهانی زیر ۱۷ ساله ها

او بعد از درخشش در این تورنمنت جهانی به همراه تیم ملی مورد توجه باشگاه های بزرگ ترکیه از جمله گالاتاسرای و باشاک شهیر شد. حتی پدیده فوتبال ایران در آن برهه با گالاتاسرای به توافق رسید ولی به خاطر قوانین داخلی فوتبال ترکیه نتوانست به این تیم منتقل شود.

* انتقال به استقلال و عملکرد مطلوب

استعداد ۱۵ ساله فوتبال ایران با درخشش به همراه تیم ملی مورد توجه باشگاه های بزرگ داخلی از جمله استقلال و پرسپولیس قرار گرفت و در نهایت استقلال موفق شد در سال ۲۰۱۸ با قراردادی ۵ ساله این پدیده بابلی را جذب کرد.

صیادمنش جوان و جویای نام در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۹ برای آبی های پایتخت ۱۵ بازی انجام داد و ۲ گل به ثمر رساند. عملکرد رضایت بخش استعداد فوتبال ایران در ترکیب تیم بزرگی مثل استقلال باعث شد تا دوباره پیشنهادهای خارجی به دست او برسد.

* انتقال به فنرباغچه ترکیه در سن پایین

باشگاه بزرگ فنرباغچه ترکیه برای شکار این استعداد فوتبال ایران وارد عمل شد و در نهایت موفق شد با کسب رضایت مسئولان وقت استقلال صیادمنش را جذب کند. باشگاه ترکیه ای با مهاجم ۱۸ ساله در سال ۲۰۱۹ قراردادی ۵ ساله امضا کرد.

فنرباغچه در اولین فصل نمی توانست این بازیکن جوان را در ترکیب اصلی اش بازی دهد به همراه خاطر بلافاصله او را به صورت قرضی راهی تیم استانبول اسپور در لیگ دسته دوم ترکیه کرد اما مهاجم ایرانی نتوانست انتظارات را در تیم استانبول اسپور برآورده کند. او در دسته دوم ترکیه برای این تیم تنها ۷ بازی انجام داد و نتوانست گل به ثمر برساند.

* عملکرد ضعیف در استانبول اسپور  و بازگشت به فنرباغچه

صیادمنش بعد از به اتمام رسیدن دوران قرضی اش اکنون به فنرباغچه برگشته ولی عملکرد ضعیفش باعث شده تا تیم ترکیه ای در تابستان امسال هم به فکر انتقال قرضی این بازیکن به تیم جدیدی باشد. او در طول یک فصل گذشته برای فنرباغچه تنها یک بازی انجام داد.

* آمار صیادمنش در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ به شرح زیر است:

-فنرباغچه

تعداد بازی: یک

تعداد گل: صفر

تعداد پاس گل: صفر

-استانبول اسپور

تعداد بازی: ۷

تعداد گل: صفر

تعداد پاس گل: صفر

با نگاه به آمار صیادمنش در فصل گذشته به عملکرد بسیار صعیف این استعداد فوتبال پی می برید. انتقال مهاجم ۱۸ ساله استقلال به سوپر لیگ ترکیه به نوعی به بن بست خورده و این بازیکن بااستعداد نتوانسته خودش را با شرایط جدید وفق دهد.

پاسخی بگذارید