بانوی مازندرانی ملی‌پوش تپانچه ایران
تاریخ: ۱۱:۰۹ :: ۱۳۹۹/۰۶/۰۲
نام نویسنده: خبرگزاری فارس
هانیه رستمیان: ما نیاز به اردوی برون‌مرزی داریم /از تعویق المپیک ناراحت شدم !

بانوی ملی‌پوش تپانچه ایران گفت: تمرین ۲۵ متر هفته‌ای یک بار با فشنگ محدود برگزار می‌شود که این موضوع نمی‌تواند آمادگی ما را بالا ببرد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،هانیه رستمیان در گفت‌وگویی، درباره شروع تمرینات تیراندازی، اظهار داشت: از زمان شروع تمرینات، هفته‌ای ۲ جلسه در سالن آزادی در مسافت ۱۰ و ۲۵ متر با فشنگ خیلی کم تمرین می‌کنیم، در این حد که آمادگی‌مان را حفظ کنیم، البته در خانه هم تمرینات بدنسازی را داریم.

وی درباره اینکه رقیبانش در برخی از کشورها تمرینات را آغاز کرده‌اند، عنوان کرد: می‌دانم خیلی از آنها تمرینات‌شان را شروع کرده‌اند. برخی از کشورها هم مانند هند در قرنطینه هستند اما با توجه به اینکه یکسال تا المپیک مانده تمرینات ورزشکاران ملی‌پوش این کشورها هم شروع شده است. در این مدت باید همه تلاش خود را بکنیم تا نتیجه لازم را کسب کنیم.

بانوی ملی‌پوش تپانچه ایران یادآور شد: تا پایان سال ۲۰۲۰ مسابقه‌ بین‌المللی نیست و شروع مسابقات از سال آینده خواهد بود اما باز هم تاریخی گفته نشده است. فدراسیون و مربیان تصمیم گرفتند اگر رقابت بین‌المللی برگزار شود خوب است که در آن شرکت کنیم اما هنوز هیچ چیزی قطعی نشده است.

رستمیان همچنین درباره مشکلات فشنگ که همیشه مطرح بوده، تصریح کرد: تمرین ۲۵ متر هفته‌ای یک بار با فشنگ محدود با ۲۵ تا ۵۰ فشنگ برگزار می‌شود که این خیلی کم است. این تعداد فشنگ نمی‌تواند قطعا نمی‌تواند آمادگی ما را بالا ببرد. ما نیاز به اردوی برون‌مرزی داریم تا با فشنگ بیشتری تمرین کنیم. در حال حاضر تمرین خوبی در ۲۵ متر نداریم.

این بانوی المپیکی کشورمان درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان تمرینات، گفت: من و آقای فروغی در تمرینات هستیم که با رعایت پروتکل‌ها تمرینات را برگزار می‌کنیم. فروغی در بیمارستان شاغل است و به تازگی کرونا گرفته به همین دلیل فاصله اجتماعی رعایت می‌شود. از طرفی ورزشکاران تیراندازی با هم ارتباطی ندارند و می‌توان به راحتی تمرین کرد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه او نخستین حضورش را در المپیک تجربه می‌کند و حالا این بازی‌ها به تعویق افتاده، عنوان کرد: این شرایط برای همه یکسان بوده و سلامتی برای همه اولویت است. من هم از تعویق المپیک ناراحت شدم اما از این فرصت برای بهتر شدنم استفاده می‌کنم. این زمان باقی مانده هم فرصت زیادی نیست و باید تمرینات منظم را از همین حالا داشته باشیم تا در المپیک نتایج خوبی بگیریم.

پاسخی بگذارید