تاریخ: ۶:۰۳ :: ۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نام نویسنده: تحریریه

پیش‌نویس تقویم مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) برای سال ۲۰۲۱ اعلام شد تا در صورت مهیا شدن شرایط، این رقابت‌ها بر اساس برنامه اعلام شده برگزار شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در پی ادامه همه‌‌گیری ویروس کرونا و محدودیت‌های پروازی، کنفدراسیون والیبال آسیا تمامی رویدادهای سال ۲۰۲۰ خود را لغو کرد.

بر اساس پیش‌نویس برنامه پیشنهادی برای سال ۲۰۲۱، قاره کهن آسیا شاهد ۱۸ رویداد والیبال سالنی و ساحلی خواهد بود که جمهوری اسلامی ایران در دو رویداد، درخواست میزبانی داده است.

همچنین با توجه به این که مسابقات قهرمانی رده‌های سنی نوجوانان و جوانان آسیا و جهان در سال ۲۰۲۱ در یک سال برگزار می‌شود، کنفدراسیون والیبال آسیا شرایط سنی برای مسابقات قهرمانی آسیا را با قهرمانی جهان، یکسان در نظر گرفته است.

فهرست رویدادهای مهم آسیایی سال ۲۰۲۱ به شرح زیر است:

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان پسر زیر ۱۹ آسیا و انتخابی جهان از ۲۰ تا ۲۷ دی ماه به میزبانی ایران در شهر شیراز

سومین دوره مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی نوجوانان آسیا از ۲۴ تا ۲۸ دی ماه به میزبانی پوکت در کشور تایلند

سیزدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر ۱۸ سال آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، از ۲۸ دی تا پنجم بهمن ماه به میزبانی تایلند در شهر ناخون‌پاتوم

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان دختر زیر ۲۰ سال آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، به میزبانی چین از ۱۱ تا ۱۸ بهمن ماه در شهر چونگ‌چینگ

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان پسر زیر ۲۱ سال آسیا و انتخابی جهان، از دوم تا نهم اسفندماه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا، از ۲۲ تا ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۰ (چین‌تایپه، تایلند و چین برای این رقابت‌ها درخواست میزبانی داده‌اند)

مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا از پنجم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ به میزبانی تایلند

مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی مردان آسیا ۱۲ تا ۱۶ خرداد سال ۱۴۰۰ به میزبانی چین

بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان آسیا از ۷ تا ۱۴ شهریورماه سال ۱۴۰۰ (چین و تایلند برای این رقابت‌ها درخواست میزبانی داده‌اند)

بیست و یکمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا، از ۲۱ تا ۲۸ شهریورماه به میزبانی ژاپن

پاسخی بگذارید