طلای سنگین وزن المپیک‌ ۲۰۱۲ لندن حق ایران است
تاریخ: ۳:۳۳ :: ۱۳۹۹/۰۴/۲۳
نام نویسنده: تحریریه
‍ اینستاخبر/ کمیل قاسمی: منتظر پیگیری کمیته ملی المپیک هستم

کمیل قاسمی به حرف‌های رئیس فدراسیون کشتی واکنش نشان داد و گفت: مطابق قانون اتحادیه، طلای سنگین وزن به تنهایی برای ایران است.آیا اگر الان تست دوپینگ تایمازوف ازبکستانی منفی شود و به او‌ مدال طلا را بدهند، مدال نقره‌ای که به کشتی‌گیر روس داده بودند را به طور مشترک به من هم می‌دهند؟ منتظر پیگیری کمیته ملی المپیک هستم. مطابق قانون اتحادیه جهانی کشتی، طلای سنگین وزن المپیک‌ ۲۰۱۲ لندن حق ایران است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در روزهای گذشته صحبت‌های زیادی پیرامون مدال طلای المپیک کمیل قاسمی مطرح شد و حتی با بیانیه‌هایی هم از سوی فدراسیون کشتی نیز همراه بود. اما روز گذشته این موضوع دوباره تیتر یک اخبار شد.

پس از حرف‌های عجیب علیرضا دبیر در  برنامه دایره طلایی و اعلام مشترک شدن مدال طلای کمیل قاسمی در المپیک لندن با بلال ماخوف روسی، کمیل قاسمی، قهرمان مازندرانی در صفحه شخصی‌اش مطالبی را عنوان کرد که در ادامه می‌خوانید:

من صحبت‌های دیشب در دایره طلایی را شنیدم؛ از اینکه اعلام شد که قانونی در اتحادیه جهانی نداشتیم که اگر نفرات برتر دوپینگ کنند، چه کسی جایگزین آنها می‌شود،به شدت تعجب کردم! چون زمانی که کشتی‌گیر گرجستانی که در المپیک به مدال نقره رسیده بود دوپینگش مثبت اعلام شد، از بین من و حریف  روسی‌ام (بلال ماخوف)، که هر دو مشترک سوم شده بودیم، حریف روسی‌ام‌ را به‌عنوان نفر دوم معرفی کردند و گفتند مطابق قانون، آخرین نفر بازنده به کشتی‌گیر دوپینگی جایگزین وی می‌شود و بر همین مبنا هم وقتی کشتی‌گیر ازبکستانی که در وزن ما مدال طلا گرفته بود دوپینگش مثبت اعلام شد، اتحادیه جهانی کشتی، مرا به‌عنوان نفر اول و دارنده مدال طلای المپیک اعلام کرد.

این یعنی اتحادیه جهانی کشتی در این مورد قانون داشته و دارد اما دیشب اعلام کردند که روس‌ها کشتی‌گیر خودشان را کنار من به‌عنوان دارنده مدال طلا قرار داده اند و اعلام کردند که فدراسیون ایران به روس‌ها گفته است ما به پیگیری شما اعتراضی نداریم!

این یعنی فقط روس‌ها توانستند نقره خود را طلا کنند. البته اینها حرف‌هایی است که در داخل زده می‌شود و هیچ چیز قطعی نیست. فدراسیون باید پیگیری کند که اتحادیه در این مورد قانون دارد و مطابق قوانینش طلا حق ایران است.

آیا اگر الان تست دوپینگ تایمازوف ازبکستانی منفی شود و به او‌ مدال طلا را بدهند، مدال نقره‌ای که به کشتی‌گیر روس داده بودند را به طور مشترک به من هم می‌دهند؟ منتظر پیگیری کمیته ملی المپیک هستم. مطابق قانون اتحادیه جهانی کشتی، طلای سنگین وزن المپیک‌ ۲۰۱۲ لندن حق ایران است. آن‌هم طلایی بدون شریک.

در ضمن اگر ایران طلای سنگین وزن را به حق و به تنهایی تصاحب کند، تیم ایران و روسیه به لحاظ مرغوبیت و تعداد مدال مشترکاً به مقام سوم خواهند رسید و ایران به لحاظ امتیاز بیشتر سوم و روسیه چهارم می‌شود.

روس‌ها بیهوده موضوعی را پیگیری نمی‌کنند. باید از حق تیم کشتی آزاد ایران و کشتی‌گیر ایرانی در المپیک لندن دفاع شود.

پاسخی بگذارید