تاریخ: 2:12 :: 2020/07/05
نام نویسنده: تحریریه
ناگفته‌های سرپرست سابق از انتخابات هیئت کشتی مازندران

سرپرست سابق هیئت کشتی مازندران تاکید کرد که از قبل می‌دانسته این هیئت انتخابات آرامی را در پیش نخواهد داشت.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،عادل عالیشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه چقدر حاشیه‌های انتخاباتی در تصمیم او برای انصراف از سرپرستی هیئت کشتی مازندران موثر بوده است، اظهار داشت: من پیش بینی این مسائل را می‌کردم. خیلی‌ها به من زنگ زدند و گفتند عجب تصمیم هوشمندانه‌ای گرفتی. من می‌دانستم این هیئت انتخابات آرامی را ندارد. به هرحال ۲۰ سال سابقه مدیریت در ورزش استان را دارم. با تمامی این ۱۱ نفری که کاندیدا شدند هم از دیرباز آشنایی داشته‌ام. با بعضی از آنها جدای ارتباط کاری رفاقت نیز پیدا کرده‌ام.  همانطور که علیرضا دبیر هم پیش از این گفته بود طبیعی است کاندیداهای ریاست هیئت کشتی مازندران برای دیدار با او به فدراسیون بیایند، تعدادی از این نامزدها با توجه به اینکه به صورت همزمان معاونت ورزشی اداره کل ورزش استان را برعهده داشتم طبیعی بود که از من درخواست ملاقات داشتند.

وی ادامه داد: با خود عسکری محمدیان چند مرتبه دیدار داشتیم، هم در دفتر خودم و هم خارج از فضای اداری. یک سری نکات آیین نامه‌ای در برگزاری انتخابات وجود دارد که باید از آن تبعیت می کردیم و این موارد را به صورت پرسش و پاسخ قرار می‌دادند. برای اینکه اطلاع رسانی شفاف داشته باشیم با تمام کاندیدا مثل رئیس فدراسیون دیدار و نشست داشتیم و هیچ کدام آنها با هدف مهندسی و جانبداری از شخصی نبود اما متاسفانه ما در استان مازندران تنها یک به اصطلاح خبرنگار داریم که سالیان سال مثل زالو به سیستم ورزش چسبیده و مدیران قبلی هم از مطالب کذب او در امان نبودند. او فضای غیرمنصفانه‌ای در ورزش استان به وجود آورد و هنوز فاصله زیادی تا انتخابات مانده، من را متهم به مهندسی انتخابات کرد.

عالیشان با تاکید بر اینکه این اتهام باعث شده او پیش از برگزاری مجمع از سرپرستی هیئت کشتی کناره گیری کند، خاطرنشان کرد: با توجه به این جوسازی غیرمنصفانه توسط این فرد، تصمیم به انصراف از سرپرستی گرفتم. یک روزی قصد داشتم چهره این خبرنگار زرد را برای افکار عمومی و ورزشی نویسان مازندران افشا کنم اما این کار را نکردم و برای اینکه فضای انتخابات را ملتهب نکنم و از سرپرستی هیئت استعفا دادم تا روند اداری و قانونی توسط اداره کل اجرا شود. حالا که انتخابات تمام شده، آرزوی موفقیت برای عسکری محمدیان دارم و معتقدم همه کسانی که در انتخابات رقیب او بودند، می‌توانند یک قسمت کار را بگیرند، چون اینها در کشتی مازندران ماندنی هستند و کشتی متعلق به آنها هست.

عالیشان تاکید کرد: عادل عالیشان هرگز دنبال مهندسی انتخابات هیئت کشتی مازندران نبوده و من چون به این خبرنگار باج ندادم، همه این جوسازی ها ایجاد شد. این خبرنگار که خودش را در همه رشته‌های ورزشی صاحب نظر می‌داند سالیان سال بود که از هیئت کشتی استان ارتزاق می‌کرد. من نسبت به عملکرد هیئت قبلی انتقاد داشتم. دلیلم هم برمبنای مستندات بود، اینکه در ۶ سال اخیر، هیئت کشتی مازندران فاقد برنامه مشخص و به نوعی رها شده بود. به نفع کشتی مازندران بود که این کارنامه نقد شود، سال گذشته ما اصلا جام شهید هاشمی نژاد را برگزار نکردیم و بهانه‌هایی که وجود داشت هم منطقی نبود. در ۵-۶ سال گذشته هیچ میزبانی مهمی نداشتیم، مهم ترین میزبانی مازندران از جام باشگاه‌های جهان بوده که نزدیک به ۶ سال قبل در جویبار برگزار کردیم. در این سال‌ها هم میل و رغبتی از سوی هیئت استان ما برای گرفتن میزبانی وجود نداشت. درحالیکه مازندران قطب کشتی ایران هست اما هیئت ما از گرفتن میزبانی  کوتاهی می‌کرد.
سرپرست سابق هیئت کشتی مازندران افزود: اینها نشاندهنده این است که ما هیئت بی انگیزه و کم تحرکی داشتیم و اگر تغییر انجام نمی‌شد در آینده به مشکلات جدی می‌خوردیم. اصغر ثمربخش ۲۰ سال بوده و زحمت هم کشیده اما در ۶ سال گذشته کاملا بی انگیزه شده بود و او هر سال مدتی را هم دور از هیئت برای برای دیدار با فرزندش در خارج از کشور سپری می‌کرد.

عالیشان با اشاره به اینکه باید به عسکری محمدیان فرصت داد، گفت: شک ندارم کشتی ما نیاز به تفکر جدید داشت. عسکری محمدیان یک ظرفیت و فکر و انرژی جدید است و این انتخاب تحولاتی در پی خواهد داشت. دیکته نانوشته غلط ندارد و باید به او فرصت بدهند تا کار کند. مازندران یک روزی بالغ بر ۱۰ هزار نفر کشتی گیر بیمه شده داشت.  به خاطر همین سوءرفتارها، محل هیئت به همه چیز شبیه بود جز هیئت کشتی. در خانه کشتی دوش وجود نداشت. انگار ۴ نفر آنجا هر روز فقط صبحانه می‌خوردند. روزی که من هیئت را تحویل گرفتم مقدار زیادی جام‌های کسب شده استان روی زمین ریخته شده بود. ما چندین کمیته ضروری را نداشتیم درحالیکه مازندران به تنهایی در حد کشتی کل کشور هست. من امیدوار هستم که عسکری محمدیان از مشاوره دوستانی چون بهنام طیبی، حمید محمدنژاد مرتضی قربانی و نقی کلانتری هم استفاده کند. می‌تواند برخی از آنها را در هیئت رئیسه‌اش داشه باشد. ضمن اینکه نیاز به کار اقتصادی در راه کمک به کشتی مازندران نیز هست.

پاسخی بگذارید