بیانیه باشگاه نساجی: گزارش‌های جهت‌دار ادامه داشته باشد، دوربین‌های تلویزیونی را راه نمی‌دهیم!
تاریخ: 23:11 :: 2020/03/01
نام نویسنده: تحریریه
بیانیه باشگاه نساجی: گزارش‌های جهت‌دار ادامه داشته باشد، دوربین‌های تلویزیونی را راه نمی‌دهیم!

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، در شرایط کنونی که حفظ وحدت، همدلی و پیوند بیشتر همه طوایف و اقوام ایرانی ضروری است، انتظار می‌رود برنامه‌سازان ورزشی و دست‌اندرکاران صداوسیما دقت‌نظر بیشتری در انتخاب گزارشگران خود به خرج دهند. چند صباحی است که فردی به‌نام “عباس قانع” با استفاده از تکیه‌کلام‌های عامیانه، ایجاد شور و […]

  1. به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،

در شرایط کنونی که حفظ وحدت، همدلی و پیوند بیشتر همه طوایف و اقوام ایرانی ضروری است، انتظار می‌رود برنامه‌سازان ورزشی و دست‌اندرکاران صداوسیما دقت‌نظر بیشتری در انتخاب گزارشگران خود به خرج دهند.

چند صباحی است که فردی به‌نام “عباس قانع” با استفاده از تکیه‌کلام‌های عامیانه، ایجاد شور و هیجان نامتعارف در گزارش‌های فوتبال، پس از کسب معروفیت در شبکه‌های اجتماعی، راهی سیمای ملی شده و ظاهراً هم تلاش بر این است که او به‌زودی زود همه گزارش‌های مهم فوتبالی را قبضه کند!

طرف، اواخر آذرماه گذشته براساس حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به‌مدت سه سال از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد، ظاهراً تعدادی نوجوان برای برپایی اردویی در کشور گرجستان از طرف آکادمی فوتبال رفته بودند که طی حادثه‌ای تلخ دو تن از این عزیزان در دریاچه تفلیس غرق شده و جان خود را از دست دادند.

اما نکته جالب ماجرا اینجا بود که این گزارشگر به‌عنوان صاحب‌امتیاز آکادمی مزبور مجرم شناخته شده و محکوم شد، از قرار معلوم گزارش فوتبال فعالیت در فوتبال محسوب نمی‌شود!

او با خیالی آسوده در تلویزیون گزارش می‌کند تا داغ خانواده‌های داغدار آن نوجوانان بی‌گناه تازه و تازه‌تر شود.

حال اینکه چرا در حالی که برخی گزارشگران ساده و بی‌طرف در انتظار گزارش‌های مهم هفته‌ها و شاید ماه‌ها لحظه‌شماری می‌کنند و یک فرد محروم پشت‌سر هم آنتن دارد، معلوم نیست، اما آنچه عیان است گزارش‌های جانبدارانه، جهت‌دار و تفرقه‌افکنی است که میان قومیت‌های مختلف اختلاف می‌اندازد.

این در حالی‌ست که هر گزارشگری اول باید به‌روز باشد، بر حوزه مورد نظر خود مسلط باشد، اطلاعات عمومی بالایی داشته باشد، تئاتر، فیلم ببیند و ادبیات بداند، کتاب بخواند و مطالعه کند اما مهم‌تر از همه باید بی‌طرف و منصف باشد.

حال یک گزارشگر تازه از گرد راه رسیده، تمام انرژی خود را برای هیجان کاذب می‌گذارد، هیجانی که به پرگویی و گزافه‌گویی کشیده شده و حتی تیم‌های مختلف ایرانی را به جان هم می‌اندازد.

حیف است برنامه‌سازان ورزشی و تلویزیونی با وجود سختی‌ها و مشکلات موجود به این جزئیات مهم بی‌توجه باشند.

این آقایان نه می‌توانند و نه می‌خواهند با پرهیز از احساسات، رویدادهای فوتبالی را “عادلانه” و بی‌طرف گزارش کنند و این زیبنده رسانه ملی با مخاطبان چند ده میلیونی نیست.

بنابراین به‌عنوان یک تیم شهرستانی خدمت دوستان یادآوری می‌کنیم؛ باشگاه نساجی مازندران اعلام می‌کند چنانچه گزارش‌های احساسی، یکطرفه، جهت‌دار و تفرقه‌افکن ادامه داشته باشد، ناگزیر هستیم ما هم از ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر ممانعت به‌عمل آوریم چرا که ایرانی هستیم و همه جای ایران سرای ماست.

باشگاه تراکتور سازی هم در این باره نامه‌ای را خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما نوشت و خواستار برقراری عدالت میان تیم‌های مختلف لیگ ایران شده و پیگیر ماجراست.

برچسب ها:

پاسخی بگذارید