از دروازه بانی بهرام افشاری تا تشویق هواداران نساجی ؛
تاریخ: ۱۲:۲۰ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
نام نویسنده: تحریریه
جزئیات جدید از فضای فوتبالی پایتخت ۶ از زبان سیروس مقدم

ساخت سری ششم مجموعه پرطرفدار پایتخت سرانجام در هفته‌های اخیر آغاز شد و تصویربرداری روز جمعه و پیش از آغاز بازی پرسپولیس و نساجی قائم‌شهر در ورزشگاه آزادی و در حضور تماشاگران ادامه یافت و سوژه رسانه‌ها شد.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،ساخت سری ششم مجموعه پرطرفدار پایتخت سرانجام در هفته‌های اخیر آغاز شد و تصویربرداری روز جمعه و پیش از آغاز بازی پرسپولیس و نساجی قائم‌شهر در ورزشگاه آزادی و در حضور تماشاگران ادامه یافت و سوژه رسانه‌ها شد.

دلیل حضور گروه سازنده این سریال در ورزشگاه آزادی این بود که در سری جدید بهرام افشاری با نام «بهتاش فریبا» نقش دروازه‌بان تیم شمالی را بازی می‌کند و روز جمعه هم پیش از آغاز بازی دقایقی درون دروازه نساجی ایستاد تا سکانس‌های مربوط به این بخش ضبط شود.

او که حضورش در این سری پررنگ‌تر شده و یکی از نقش‌های کلیدی سریال را برعهده دارد با محافظ سر معروف پیتر چک، دروازه‌بان اسبق تیم‌های آرسنال و چلسی ظاهر شد و با لقب پیتر چک توسط هواداران مورد تشویق قرار گرفت.

سیروس مقدم کارگردان این مجموعه درباره پرداختن به فوتبال در «پایتخت» گفت که در مازندران و به خصوص قائم‌شهر و این خطه که ما در آن کار می‌کنیم، فوتبال ریشه‌ای قدیمی دارد. وی در مصاحبه با برنامه تلویزیونی «شب‌های فوتبالی» شبکه ورزش گفت به این دلیل تیم «نساجی» را انتخاب کرده که این تیم سال‌هاست شکل گرفته و در تمام فراز و نشیب‌ها خود را حفظ کرده است.

جزئیات ساخت سری ششم پایتخت

مقدم درباره استقبال مردم از این سریال گفت که باور کنید حسی که در من و تیمی که سریال را می‌سازد وجود دارد این است که فکر می‌کنیم جزئی از مردم هستیم. فکر می‌کنیم همین که با این سریال لبخندی روی لب مردم می‌آید، باری از روی دوش آنها برداشته شده است.

او با اشاره به همذات پنداری مردم با این سریال گفت: مردم چون زندگی‌هایی معمولی را در این سریال می‌بینند احساس همدردی و همذات‌پنداری با کاراکترهای آن می‌کنند و این سریال را دوست دارند. داستان تولید این مجموعه بعد از درگذشت خشایار الوند، نویسنده سری‌های قبلی این مجموعه با مشکلاتی همراه شد و سرانجام آرش عباسی و محسن تنابنده نویسندگی پایتخت ۶ را برعهده گرفتند.

بر اساس خبرهای منتشرشده شاید مهم‌ترین اتفاقات این مجموعه بعد از دروازه‌بانی بهتاش فریبا در تیم نساجی مرگ بابا پنجعلی با بازی علیرضا خمسه و بازگشت بهبود فریبا با بازی مهران احمدی باشد.

کارگردان این سریال پیش‌تر درباره حذف کاراکتر «بابا پنجعلی» گفته بود که «پنجعلی» تمام خصوصیات و ویژگی‌هایی را که داشت در پنج فصل استفاده کردیم و چون آلزایمر داشت و تحلیل رفته بود دیگر کاری برای شخصیت نمی‌شد کرد؛ اما ما کماکان در فصل ۶ هم برای او قصه‌پردازی داریم.

 

او درباره بازگشت مهران احمدی نیز گفته بود ما بهبود را زنده کردیم و اتفاقا از شاخ آفریقا پیدا می‌شود و به قصه برمی‌گردد.

یکی دیگر از اتفاقات جذاب پایتخت ۶ با توجه به عکس‌های منتشرشده مربوط به نقی معمولی با بازی محسن تنابنده است که گویا نقش یک «سیاستمدار» را ایفا می‌کند.

بازیگران دیگری همچون احمد مهرانفر در نقش ارسطو عامل و ریما رامین‌فر در نقش هما هم همچنان حضوری جدی دارند و علاوه بر آن بازیگران دیگری هم به گروه اضافه شده‌اند.

پاسخی بگذارید