جام قهرمانی به میزبان رسید
تاریخ: ۹:۵۶ :: ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
نام نویسنده: سیده رُجا شجری
پایان دلچسب قهرمانی کشور نوجوانان تکواندوکار دختر با ۵ مدال طلا و یک برنز

بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره‌جنوبی» از روز گذشته (شنبه – ۱۸ آبان ماه) با حضور ۲۸۳ تکواندوکار از سراسر کشور به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و امروز با قهرمانی تکواندوکاران میزبان به پایان رسید تا هردو کاپ قهرمانی در مازندران ماندگار شود.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی کشور نوجوانان دختر «جام سفیر کره‌جنوبی» از روز گذشته (شنبه – ۱۸ آبان ماه) با حضور ۲۸۳ تکواندوکار از سراسر کشور به میزبانی هیات تکواندو استان مازندران و در سالن «سرداران شهید نوبخت» بابلسر آغاز و امروز با قهرمانی تکواندوکاران میزبان به پایان رسید تا هردو کاپ قهرمانی در مازندران ماندگار شود.

امروز در دومین روز این رویداد رقابتهای اوزان مبارزات اوزان فرد (۴۴-، ۴۹-، ۵۵-،۶۳- و ۶۸+ ) برگزار شد که تیم “ب” مازندران به ۲ مدال برنز توسط مریم زارع در وزن ۴۴- کیلوگرم و سیده مریم حسینی در وزن ۵۵- کیلوگرم رسید.

تکواندوکاران مازندران در تیم “الف” ۲ مدال طلا سعیده نصیری (۴۹- کیلوگرم) و تینا مدانلو (۶۳- کیلوگرم) را در روز دوم بدست آورد تا با ۳ مدال طلا هانیه حسن نژاد(۴۲- کیلوگرم)، مریم رضانژاد(۵۹- کیلوگرم)، نازنین تنکابنی (۶۸- کیلوگرم) و تک برنز همتا برجسته (۴۶- کیلوگرم) کاپ قهرمانی تیمی را از آن خود کنند. و محبوبه محمد نژاد به عنوان بهترین مربی کشور شناخته شود.

در نهایت، دختران نوجوانان مازندرانی با کسب ۵ مدال طلا، یک برنز و ۶۶۲ امتیاز مقتدرانه بر سکوی قهرمانی ایستادند، تیم تهران با ۲ طلا، ۲ نقره، یک برنز و ۳۹۸ امتیاز نایب قهرمان شد و هوگوپوشان البرز با ۲ مدال طلا، یک برنز و ۲۹۳ امتیاز کاپ سومی را بالای سر بردند.
تیم های گیلان، اصفهان، ایلام، کرمانشاه، یزد، اردبیل و قم به ترتیب در رده چهارم تا دهم قرار گرفتند.

هدایت تیم “الف” به عهده محبوبه محمدنژاد به عنوان سرمربی و زهرا اصغرنژاد و مطهره رضایی به عنوان مربیان است همچنین مهوش قمی سرپرستی تیم را به عهده دارند

مربی تیم “ب” فاطمه فردی است،مهین اسماعیل نژاد و سعیده صفرپور مربیان هستند. و همچنین فاطمه طالبی سرپرستی تیم را به عهده دارد.

گفتنی است، پیش از این تیم نوجوانان تکواندوکار پسر مازندران با کسب ۳طلا، یک نقره و یک برنز به مقام نخست رقابتهای کشوری رسیدند.

پاسخی بگذارید