نساجی به من هبه نشد
تاریخ: ۱۰:۳۳ :: ۱۳۹۸/۰۸/۱۱
نام نویسنده: تحریریه
صنیعی‌فر: مهاجری به کارش ادامه می‌دهد/پرهام را همه می‌شناسند !

رئیس هیات مدیره باشگاه نساجی مازندران گفت:بنده پول دادم و باشگاه نساجی را خریدم، اسنادش هم موجود است و هیچ هبه‌ای در کار نبوده است.

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،فرهاد صنیعی‌فر یکی از مالکین و رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی ضمن تبریک به‌مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول اظهار کرد: در روزهای مقدسی قرار داشتیم و بنای صحبت درخصوص برخی حواشی نداشتم اما لازم دیدم برخی مسائل را به‌صورت مبسوط واکاوی کنم.

تنها راه عبور نساجی از بحران‌ها، وحدت است

وی افزود: همان‌طور که همه هواداران عزیز نساجی می‌دانند، بنده در شرایطی در این باشگاه قبول مسئولیت کردم که مسئولان مازندران شاهد اجتماعات هواداران مقابل فرمانداری و استانداری بودند و وضعیت هر روز بحرانی‌تر می‌شد؛ به‌واسطه عشق و علاقه‌ای که به فوتبال در من جاری بود و اینکه قصد داشتم با خوشحال کردن دل مردم از خودم باقیات و صالحاتی به‌جا بگذارم، با پیشنهاد دوستانم متقاعد شدم مالکیت باشگاه نساجی را به‌عهده بگیرم و گرنه به لحاظ اقتصادی این باشگاه هیچ آورده‌ای برای من نداشته و ندارد.

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران با عنوان اینکه رمز صعود ما همدلی و وفاقی بود که میان همه اعم از رسانه‌ها، مردم، مسئولان، باشگاه، کادر فنی، بازیکنان و پیشکسوتان به‌وجود آمد، ادامه داد: تجربه نشان داده که تنها راه عبور نساجی از بحران‌ها، وحدت است، هر گاه این مؤلفه تحت شعاع قرار گرفت، ما با حواشی و بحران مواجه شدیم، انتظار بنده و کلیه عوامل باشگاه این است که تنها یار و همراه روزهای خوش ما نباشند، ما برادری خودمان را ثابت کردیم، الان هم به لحاظ مالی هیچ چیزی برای باشگاه کم نگذاشتیم، تنها صحبت  ما این است که امیدوارم فدراسیون همه باشگاه‌ها را به یک چشم نگاه کند.

از مسئولان استان مازندران انتظار همراهی داریم

صنیعی‌فر بیان کرد: اگر قرار است قانون اجرا شود، باید برای همه باشگاه‌ها اجرا بشود نه فقط نساجی! الان پرسپولیس و استقلال که از بیت‌المال ارتزاق می‌کنند، چقدر بدهی دارند؟ شاید بدهی‌شان ۱۰ برابر نساجی و بیشتر هم باشد، آیا می‌توانند کارت بازیکنان آنها را صادر نکنند؟ چرا فدراسیون از بخش خصوصی حمایت نمی‌کند؟

وی ادامه داد: مگر ما با مسئولان و نمایندگان مازندران خصومتی داریم؟ اگر هم گلایه‌ای می‌کنیم به این دلیل است که انتظار داریم آنها از قدرت‌شان استفاده کنند و به کمک ما بیایند، همین!

باشگاه باید چشم‌انداز داشته باشد

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران اضافه کرد: چند ماهی است وکیل باشگاه را مأمور کرده‌ام که تمام بدهی‌های ریز و درشت باشگاه را مشخص کند تا بتوانیم با برنامه‌ریزی درست، رفته رفته نساجی را به روزی برسانیم که دیگر کوچک‌ترین بدهکاری نداشته باشد، هرچند همانطور که مردم عزیز می‌دانند بسیاری از ارقام بدهی‌ها واقعی نیست، باید بسیاری از این قراردادها و صورت‌وضعیت‌ها مجدداً بررسی شود؛ همین فرایند، پروسه‌ای زمان‌بر است.

صنیعی‌فر خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم با تلاش‌هایی که به همراه آقای حدادیان و دیگر مسئولان باشگاه انجام دادیم، چه به لحاظ امکانات رفاهی، تمرینی و همچنین ایاب و ذهاب و چه از لحاظ پرداختی‌ها در مقایسه با بسیاری از تیم‌های لیگ برتر، چیزی کم نگذاشتیم.

 نمی‌گذاریم مهاجری کناره‌گیری کند

وی درخصوص کناره‌گیری مهاجری عنوان کرد: ما نمی‌گذاریم این اتفاق بیفتد، یک کاری را با هم آغاز کردیم و با هم نیز آن را به پایان می‌رسانیم، شما بررسی کنید کدام تیم لیگ برتری به کیفیت و زیبایی نساجی بازی می‌کند؟ در دو بازی اخیر با فولاد و صنعت نفت هرچند امتیاز دلخواه را کسب نکردیم و بخت با ما یار نبود اما از فوتبال تیم‌مان لذت بردیم و افتخار کردیم که نساجی چنین فوتبالی بازی می‌کند.

مهاجری با قدرت به کارش ادامه می‌دهد

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران با تاکید بر اینکه همه مردم و مسئولین و به‌ویژه رسانه‌های زحمتکش استان باید با ما همدل باشند تا بتوانیم روند موفقیت‌آمیزمان را ادامه دهیم، یادآور شد: باید به اطلاع آن‌دسته افرادی که با صحبت‌های دیشب محمدرضا مهاجری خوشحال شدند، برسانم که به هیچ عنوان به گزینه‌ای به‌جز مهاجری فکر نمی‌کنیم و قطعاً او با قدرت به کارش ادامه می‌دهد.

پرهام را همه می‌شناسند!

صنیعی‌فر در ادامه در پاسخ به ادعاهای مهدی پرهام مالک سابق باشگاه نساجی گفت: بارها شنیده بودم که او حرف‌هایی علیه بنده می‌زند اما به‌‌واسطه اینکه احترامش حفظ بماند، خویشتن‌داری کردم، هرچند به‌دلیل اینکه او در موضع ضعف قرار داشت، به‌راحتی می‌توانستم مثل خودش رفتار کنم اما هیچ‌وقت اخلاق را زیر پا نگذاشتم؛ حال، او هم مثل خیلی‌ها به حرف آمده، با وجود همه این مسائل باز هم از او تشکر می‌کنم و به ذکر چند نکته بسنده خواهم کرد.

وی عنوان کرد: خدا را باز هم شاکریم که دوران حضور مهدی پرهام در نساجی خیلی هم دور نیست که بتوان تاریخ را تحریف کرد، شاهدان زمان مالکیت پرهام، بزرگ‌ترین مستندات زنده‌ای هستند که به‌زیبایی می‌توانند اوضاع و احوال آن زمان را تشریح کنند.

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران بیان کرد: من از مردم سوال می‌کنم آیا در طول ۳ سالی که خادم نساجی هستم، فلان‌ کارخانه‌ای را به قیمت ارزان از دولت گرفتم که بعد بتوانم آن را چندبرابر بفروشم؟ یا درخواست رانتی برای خودم داشتم؟ مردم قائمشهر بگویند که آیا تاکنون بنده را در ستاد انتخاباتی کسی دیده‌اند و از کاندیدایی حمایت کردم؟ آنهایی که این کارها را انجام داده و این رانت‌ها را دریافت کردند را شما به‌خوبی می‌شناسید، بنده بارها از مسئولین گله کردم اما آیا این داد زدن‌های من به‌خاطر جیبم بود یا به‌خاطر باشگاه؟

چرا باشگاه نساجی باید مالیات کارخانه چوب و کندلوس را بدهد؟!

صنیعی‌فر یادآور شد: آقایان یک کارخانه صنایع چوب و کارخانه کندلوس را گرفته و فروخته‌اند و حالا اداره مالیات باشگاه نساجی را بدهکار کرده است! کسانی که به مهدی پرهام مشورت می‌دهند، بهتر است این موارد را هم به او یادآوری کنند و دست از سر نساجی بردارند، در غیر این صورت اسم تک‌تک آنها را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهم تا مردم این افراد را بشناسند.

هبه‌ای در کار نبود

وی تأکید کرد: بنده پول دادم و باشگاه نساجی را خریدم، اسنادش هم موجود است، هبه‌ای در کار نبود، حال سوال من این است که آیا آن زمان میزان بدهی‌های باشگاه نساجی مشخص بود که من واقعاً بدانم این باشگاه چقدر بدهی دارد؟ اشتباه من این بود که اعتماد کردم، روز به روز بر میزان بدهی‌ها افزوده می‌شد؛ حتی از گل‌فروشی گرفته تا سوپرمارکت، داروخانه، رستوران و هتل برای ما فاکتور می‌آوردند.

رئیس هیأت مدیره باشگاه نساجی مازندران گفت: همان‌طور که اشاره کردم فقط ۲ میلیارد تومان مالیات از سوی یکی از کارخانه‌های مازندران برای باشگاه بریده شده؛ پول را دوستان می‌گرفتند، حالا مالیاتش را من باید بدهم!

صنیعی‌فر تصریح کرد: مثل روز برایم روشن است برخی‌ها که هیچ نقشی نیز در صعود نساجی نداشتند، بعد از دسیسه‌چینی‌ها و ضربات مختلف به نساجی، هر بار دستاویز گزینه جدیدی می‌شوند تا بتوانند به نساجی ضربه بزنند اما بدانند که دست‌شان رو شده و مردم دیگر گول آنها را نمی‌خورند؛ البته هنوز هم برای خیلی‌ها سخت و دردآور است و قابل هضم نیست که چطور صنیعی‌فر در عرض یک‌سال هواداران نساجی را بعد از ۲۴ سال به آرزوی‌شان رساند، امیدوارم روزی برسد که نساجی در جام باشگاه‌های آسیا یکه‌تازی کند.

پاسخی بگذارید